Калабић: Додик је предао ВРС "без иједног метка", а сад би исто тако да је врати

20.10.2021. 19:11
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Бивши члан Предсједништва СНСД и дугогодишњи посланик ове странке у Народној скупштини Републике Српске и Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ, Драго Калабић, који је у међувремену искључен из странке, огласио се путем друштвених мрежа критикујући бившег партијског шефа Милорада Додика због одлуке да се Српска повуче из Оружаних снага БиХ.

У тексту под насловом “Милораду, да се не заборави”, Калабић подсјећа на раније Додикове изјаве тврдећи да је лидер СНСД “продао Војску Републике Српске како би напредовао у каријери”.

– Када сте Милораде, ти, Иванић и Калинић одлучили да предате ВРС на ниво БиХ, ја сам био против. Сјећаш се да сам и тебе молио да будеш против. Ти си рекао да мораш и да имаш притисак. Питао сам те какав, никада ниси објаснио. Ја морам признати да сам гласао по савјести и да ни тада ни послије нисам имао никакав проблем, притисак или нешто слично. Требало ми је дуго времена да схватим да је тај притисак у ствари трговина и што си више уступака правио, више си напредовао – наводи Калабић.

- Ово пишем - како наводи Калабић - због будалаштина које Додик промовише ових дана око војске и одбране.

Слика

Фото: Д.Калабић/Фејсбук

– Видиш, Милораде, ти си са братијом предао ВРС без и једног метка, без и једног уступка и било каквог бенефита за Републику Српску. И сада ти нас убјеђујеш Милораде да ће исто тако Бошњаци, а и Хрвати теби то поново предати без метка, без борбе, без тешке муке. Неће Милораде. И ја и ти то добро знамо. Ти знаш да је твоја прича шупља и празна и намијењена оним несрећницима под шатором уз литру јесење брље. А посљедице твоје политике могу бити погубне за све нас. О томе неки други пут. Још само да ти кажем, да ови несрећници што стоје иза тебе као да им је неко умро, Жељка, Радмановић, Радован, Мајкић, свашта причају по Бањалуци. Код тебе ћуте, а овамо причају да си пролупао, да си изгубљен и да је готово. Ти знаш како ја то знам…. Није добро Милораде…. – стоји на крају објаве.

Коментари 0
Повезане вијести
Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“ Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“
За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ
Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    2h 36m
    3
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    21h 35m
    0
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    22h 38m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    2h 22m
    0
  • „Фамос“ најбољи и у сениорској конкуренцији
    22h 15m
    0