Катић: Скрнављењем спомен-плоче на Врацама се само додатно дижу тензије

28.04.2025. 10:44
1
ИЗВОР: srna.rs

Начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић изјавио је да се упорним скрнављењем спомен-плоче на Врацама која свједочи о самоорганизовању Срба у жељи да сачувају вјековна огњишта само додатно подижу тензије које је у овим тренуцима потребно спуштати.

Свјесни смо да постоје људи који на варварски начин покушавају да уништавају спомен-обиљежја на територији Источног Новог Сарајева. Тиме ништа неће постићи, пошто плоча сваки пут буде обновљена, као и свако обиљежје од значаја за Борачку организацију, нашу општину и Источно Сарајево - рекао је Катић Срни.

Он је додао да нема никакву сумњу да ће Министарство унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске учинити све што је у његовој надлежности да идентификује починиоце овог вандалског чина, након чега ће бити покренути одговарајући законски поступци.

- Још једном позивам све људе да се уздрже од оваквих и сличних вандалских испада. То не доприноси ничему другом, осим непотребном подизању тензија - рекао је Катић.

Непознати починилац просуо је масну зелену боју, поново оскрнавивши спомен-плочу на Врацама постављену у част генерала Ратка Младића која свједочи о самоорганизовању Срба у најтежим тренуцима, са жељом да сачувају вјековна огњишта.

Спомен-плоча на зиду Спомен-парка Враца оскрнављена је више пута, а посљедњи пут 29. августа 2023. године.

Основни суд на Сокоцу прогласио је у фебруару прошле године кривим Елвиса Гурду и Есада Јашаревића за оштећење спомен-плоче на Врацама и пресудио да морају платити 6.000 КМ, од чега 5.000 КМ Борачкој организацији Источно Ново Сарајево.

Борачка организација Источно Ново Сарајево поставила је 2014. године полочу на зиду Спомен-парка Враца на дијелу који припада Републици Српској.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Zoki 28.04.2025. 11:26
    Ima kamera koja gleda prema neskovic puni može se vidjeti samo ako postoji volja da neko to uradi
Повезане вијести
Умјесто угља, котловница КПЗ „Кула“ користиће пелет Умјесто угља, котловница КПЗ „Кула“ користиће пелет
У Источном Сарајеву и Сарајеву обиљежене 34 године од злочина у Добровољачкој (ФОТО) У Источном Сарајеву и Сарајеву обиљежене 34 године од злочина у Добровољачкој (ФОТО)
Данас обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој Данас обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
Најчитаније
  • Годишњица смрти предсједника СФРЈ Јосипа Броза Тита
    22h 16m
    30
  • Злочин у Граховишту 1992. године
    19h 38m
    11
  • Сјећање на Војислава Чаркића - нашег доброг проту
    22h 25m
    1
  • Одржана 20. улична трка у Источној Илиџи (ФОТО)
    19h 31m
    1
  • Потврђена оптужница против жене због покушаја убиства на Сокоцу
    13h 27m
    1