Киндер јаја се повлаче из радњи због салмонеле

04.04.2022. 18:56
1
ИЗВОР: tanjug.rs

Италијанска кондиторска група Фереро повукла је чоколадна јаја "Киндер Сурпрајз" из британских продавница двије недјеље уочи католичког Ускрса због могуће повезаности са више десетина пријављених случајева салмонеле.

Опозив се односи на "Киндер Сурпрајз" јаја која се продају како на комад тако и у паковањима од више комада, преноси Ројтерс.

– Добровољно повлачимо одабране серије "Киндер Сурпрајза" као мјеру предострожности, пошто смо свјесни могуће везе са бројним пријављеним случајевима салмонеле – наводи се у Фереровом обавјештењу о опозиву.

Британска агенција за прехрамбене стандарде (ФСА) посаветовала је купце да не конзумирају те производе с датумом "најбоље употријебити између 11. јула и 7. октобра".

Идентификовано је најмање 57 случајева салмонеле који се повезују са поменутим производом, навела је ФСА, додајући да је међу обољелима и један број мале дјеце.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Mirce 04.04.2022. 22:03
    Pokvarilo se zumance, e jbg.
Повезане вијести
Хероин крио у киндер јајету Хероин крио у киндер јајету
Најчитаније
  • Завјештајно писмо и Анатема Светог Василија Острошког из 1665/66. године
    18h 57m
    0
  • Вељко Вулетић - Легенда ЕТФ-а Универзитета у Источном Сарајеву
    6h 41m
    30
  • Источно Ново Сарајево: Повећане цијене комуналних услуга
    2h 42m
    0
  • Полиција трага за лицем које је покушало да убије мушкарца из Источне Илиџе
    3h 8m
    1
  • Јован Петровић Курсула: Симбол борбе за правду и слободу
    6h 44m
    39