Kinder jaja se povlače iz radnji zbog salmonele

04.04.2022. 18:56
1
IZVOR: tanjug.rs

Italijanska konditorska grupa Ferero povukla je čokoladna jaja "Kinder Surprajz" iz britanskih prodavnica dvije nedjelje uoči katoličkog Uskrsa zbog moguće povezanosti sa više desetina prijavljenih slučajeva salmonele.

Opoziv se odnosi na "Kinder Surprajz" jaja koja se prodaju kako na komad tako i u pakovanjima od više komada, prenosi Rojters.

– Dobrovoljno povlačimo odabrane serije "Kinder Surprajza" kao mjeru predostrožnosti, pošto smo svjesni moguće veze sa brojnim prijavljenim slučajevima salmonele – navodi se u Fererovom obavještenju o opozivu.

Britanska agencija za prehrambene standarde (FSA) posavetovala je kupce da ne konzumiraju te proizvode s datumom "najbolje upotrijebiti između 11. jula i 7. oktobra".

Identifikovano je najmanje 57 slučajeva salmonele koji se povezuju sa pomenutim proizvodom, navela je FSA, dodajući da je među oboljelima i jedan broj male djece.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Mirce 04.04.2022. 22:03
    Pokvarilo se zumance, e jbg.
Povezane vijesti
Heroin krio u kinder jajetu Heroin krio u kinder jajetu
Najčitanije
  • Pismo hrabrog ratnika
    14h 52m
    0
  • Dodik: Povećanje penzija u januaru za 6,25 odsto
    17h 7m
    7
  • Kojić: U nedjelju glasajmo protiv politike koja nas godinama drži u neizvjesnosti i tenzijama
    15h 41m
    0
  • Sjećanje na Lava Nikolajeviča Tolstoja: Klasici kao ogledalo ruskog društva
    19h 21m
    0
  • Kada bismo po minut ćutali za svakog Srbina stradalog u Albanskoj golgoti, ne bismo progovorili 169 dana
    15h 19m
    1