Клизави коловози, поледица у вишим предјелима

21.12.2020. 08:23
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 17 пацијената.

Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа није имала интервенција.

Град уредно снабдијевен електричном енергијом и водом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражило је 70 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 17 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

У већем дијелу Републике Српске и ФБиХ саобраћај се одвија по мјестимично влажним и клизавим коловозима, а у јутарњим часовима могућа је поледица у вишим планинским предјелима.

У котлинама и дуж ријечних токова магла смањује видљивост, као и на ширем подручју Сарајева.

На дионицама у усјецима и поред камених косина постоји опасност од одрона.

У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз семафоре.

На граничним прелазима у БиХ нема дужих чекања.

Држављани БиХ од данас могу да уђу у Србију са негативним пи-си-ар /ПЦР/ тестом, не старијим од 48 часова.

Транзит за БиХ држављане ограничава се на период не дужи од 12 часова од момента уласка на територију Србије.

Босна и Херцеговина отворила је границе према Хрватској, Србији и Црној Гори.

Улазак у БиХ за стране држављане омогућен је уз негативан ПЦР тест који не смије бити старији од 48 часова.

Улазак у Црну Гору из БиХ могућ је само уз обавезни ПЦР, ЕЛИСА или ЕЦЛИА тест стар максимално 72 часа. Дјеца до пет година не морају имати урађен један од ових тестова за улазак у Црну Гору.

Транзит кроз Црну Гору без посједовања ПЦР или ЕЛИСА теста омогућен је уз контролу времена уласка, проласка контролних пунктова и изласка, без задржавања у Црној Гори.

На граничном прелазу Хум није дозвољен улазак у Црну Гору.

На граничном прелазу Метаљка /Чајниче-Пљевља/ могућ је улазак у Црну Гору од 7.00 до 19.00.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити претежно облачно, понегдје са слабом кишом, на планинама са слабим снијегом, а послије подне се у већини крајева очекују се сунчани периоди.

Вјетар ће бити слаб, промјенљивог смјера, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Највиша температура ваздуха биће од два до осам, на југу до 13 степени Целзијусових, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра топло и промјенљиво облачно уз сунчане периоде Сутра топло и промјенљиво облачно уз сунчане периоде
У Српској рођено 25 беба У Српској рођено 25 беба
Наш град богатији за дјевојчицу Наш град богатији за дјевојчицу
Најчитаније
  • Освајање Соколовић колоније (Дванаест жигосаних, прича прва)
    8h 29m
    18
  • Како је настајало Источно Сарајево (I дио)
    23h 56m
    6
  • Прича Моме Капора за све који цијели живот нешто чекају
    8h 33m
    53
  • Како је настајало Источно Сарајево (II дио)
    8h 28m
    3
  • Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО)
    8h 32m
    54