Коцка у Српској „докотрљала“ 13 милиона КМ више

07.08.2022. 20:28
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Да све већи број грађана у Српској своје вријеме и новац троши на игре на срећу потврђују и подаци Републичке управе за игре на срећу, која биљежи пораст у приходима ове године за 38 одсто.

Наиме, приходи од накнада за приређивање игара на срећу, наградних и забавних игара и пореза на добитке од игара на срећу за првих шест мјесеци текуће године значајно су увећани у односу на исти период претходне године.

- У првој половини ове године остварени приходи од игара на срећу, наградних и забавних игара и пореза на добитке од игара на срећу износи чак 46.879.919,44 КМ - наводе за "Независне новине" из Републичке управе за игре на срећу.

Како су истакали, за првих шест мјесци прошле године приход од накнада за приређивање игара на срећу, наградних и забавних игара и пореза на добитке од игара на срећу износио је 33.863.934,44 КМ.

Игор В, бањалучки студент, рекао је да често одигра неку игру на срећу у нади да ће остварити добит.

- Моје друштво и ја често након предавања свратимо у кладионицу. Много пута сам и добио, тако да се због тога често и враћам - рекао је овај млади Бањалучанин.

 

Наиме, кладионицу је кренуо посјећивати првенствено јер су тамо ишли његови вршњаци, а како каже, сада им је то постала готово свакодневица.

- На почетку нисам био заинтересован, али сада ми је постала навика. Трудим се да не идем пречесто, јер сам много пута и изгубио новац - закључује Игор В.

Како је за "Независне" рекао економиста Саша Грабовац, на повећање прихода од игра на срећу утичу два кључна фактора.

- Главни фактор је измијењена законска регулатива о начину организације опорезивања добити, док је други разлог тешки животни услови у којима данас грађани живе - рекао је Грабовац.

Према његовим ријечима, грађани се налазе у тешком материјалном статусу, што их наводи да трагају за сваким могућим начином да што лакше зараде новац те поправе своје финансијско стање.

- Грађани су у тешком социјалном стању, а врло често излаз из те ситуације траже управо у играма на срећу - рекао је Грабовац.

Како закључује, то су два кључна разлога што већи број грађана свој новац улаже у игре на срећу, с тим да, како каже, вјерује да на то утичу и бројни други елементи.

Подсјећамо, како су "Независне новине" раније писале приход од накнада за приређивање игара на срећу, наградних и забавних игара и пореза на добитке од игара на срећу за девет мјесеци 2021. године износио је 48.631.588 КМ, а како су том приликом стручњаци објаснили грађани Српске су излаз из ковид кризе највише тражили у коцки.

Коментари 0
Повезане вијести
Берјан: Вратићемо понос српској униформи, љекару, учитељу Берјан: Вратићемо понос српској униформи, љекару, учитељу
На колико територије Српске "вреба" опасност од мина На колико територије Српске "вреба" опасност од мина
Почела исплата додатака за март Почела исплата додатака за март
Најчитаније
  • Борбе у Подрињу - Зворник, Шековићи 1992.
    21h 33m
    8
  • Бабаљ има питање за Владу: Шта значи члан 8. Закона о платама у МУП Републике Српске?
    11h 52m
    1
  • Општина Источно Ново Сарајево: У априлу низ активности помоћи грађанима
    18h 36m
    0
  • Прекнута сједница Дома народа, Бошњаци изашли из сале
    14h 3m
    6
  • Изгласана смјена српских замјеника министара у Савјету министара
    17h 40m
    1