У Гацку косидба завршена, квалитет сијена бољи

18.07.2024. 13:29
0
ИЗВОР: srna.rs

На већини пољопривредних газдинстава у Гацку косидба је завршена, приноси сијена су ове године за нијансу нижи него претходне године, али су изузетно високи, рекао је Срни виши стручни сарадник у Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде Дарко Марковић.

Марковић је рекао да је косидба ове године почела нешто раније, а квалитет сијена је доста бољи него прошле године.

Он је навео да је због дугорочног кишног периода у мају на појединим парцелама у Гацку трава прерасла, односно полегла, па је кошевина на том подручју била отежана.

- Ове године, као и претходне, понуда сијена је знатно већа од потражње, па овогодишња вриједност просјечне бале од око 20 килограма износи не више од три до четири КМ - рекао је Марковић.

Када је ријеч о услугама балирања сијена, Марковић је навео да је цијена по једној бали око једну конвертибилну марку, а вакумиране роло бале око 30 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу! Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу!
Рогатица: Конкурс за избор најљепшег балкона и дворишта Рогатица: Конкурс за избор најљепшег балкона и дворишта
Пада цијена бала у Републици Српској Пада цијена бала у Републици Српској
Најчитаније
  • Животна прича Павла Вуисића, вјечитог боема који је мрзио глуму
    49m
    0
  • Потврђена отужница против Ивана Дивљана због убиства на Палама
    20h 6m
    0
  • Ташко повријеђен сувозач у саобраћајној незгоди у Сокоцу
    22h 52m
    0
  • Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу!
    19h 7m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    15h 9m
    0