U Gacku kosidba završena, kvalitet sijena bolji

18.07.2024. 13:29
0
IZVOR: srna.rs

Na većini poljoprivrednih gazdinstava u Gacku kosidba je završena, prinosi sijena su ove godine za nijansu niži nego prethodne godine, ali su izuzetno visoki, rekao je Srni viši stručni saradnik u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Darko Marković.

Marković je rekao da je kosidba ove godine počela nešto ranije, a kvalitet sijena je dosta bolji nego prošle godine.

On je naveo da je zbog dugoročnog kišnog perioda u maju na pojedinim parcelama u Gacku trava prerasla, odnosno polegla, pa je koševina na tom području bila otežana.

- Ove godine, kao i prethodne, ponuda sijena je znatno veća od potražnje, pa ovogodišnja vrijednost prosječne bale od oko 20 kilograma iznosi ne više od tri do četiri KM - rekao je Marković.

Kada je riječ o uslugama baliranja sijena, Marković je naveo da je cijena po jednoj bali oko jednu konvertibilnu marku, a vakumirane rolo bale oko 30 KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
Crveni krst Republike Srpske okuplja mlade volontere na kampu u Riječanima Gornjim Crveni krst Republike Srpske okuplja mlade volontere na kampu u Riječanima Gornjim
Berjan: Vukane, pogledaj ko ti govori istinu, a ko ono što želiš da čuješ Berjan: Vukane, pogledaj ko ti govori istinu, a ko ono što želiš da čuješ
Do 14. septembra produženo umanjenje plaćanja pri kupovini naftnih derivata Do 14. septembra produženo umanjenje plaćanja pri kupovini naftnih derivata
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u saobraćajnoj nesreći u Rogatici
    21h 14m
    0
  • Tri zemljotresa registrovana tokom noći na području Sarajeva
    23h 2m
    1
  • Godinama bez rotacije: Učitelji u školama Sarajevsko-romanijske regije traže pravedniji raspored rada
    17h 24m
    0
  • Miholjdan `72 na Ilidži
    20h 55m
    0
  • Pisma čitalaca: Povećana osnovica za vojne invalidnine, a korisniku stiglo tek 2,28 KM više
    21h 37m
    2