Кренула литија у Тивту, предводи је Амфилохије (ВИДЕО)

25.06.2020. 20:53
0
ИЗВОР: Tanjug

Испред цркве Светог Саве у Тивту почели су да се окупљају вјерници и свештенство Митрополије црногорско-приморске.

У 19.00 часова почео је молебан у знак протеста због усвајања Закона о слободи вјероисповести.

Услиједиће литија улицама Тивта коју ће предводити митрополит црногорско-приморски Амфилохије, пренијеле су подгоричке "Вијести".

Организатори литије су позвали вјернике да се придржавају мјера Националног координациног тијела, држе адекватну међусобну дистанцу и користе маске које могу узети пред црквом.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Погледајте како напредују радови на изградњи булевара Тиват-Јаз Погледајте како напредују радови на изградњи булевара Тиват-Јаз
Сјећање на дан када је Источно Сарајево било сложно за спас српских светиња Сјећање на дан када је Источно Сарајево било сложно за спас српских светиња
Студентска литија за Косово и Метохију сутра у Бањој Луци Студентска литија за Косово и Метохију сутра у Бањој Луци
Најчитаније
  • Дарко Ђого изабран за декана Православног богословског факултета „Свети Василије Острошки“ у Фочи
    14h 33m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске сутра у Биљешеву код Какња
    15h 48m
    0
  • „Љето у Источном Новом Сарајеву 2025“ почиње 1. августа
    13h 35m
    0
  • Колико ове године коштају пелет и дрва
    14h 22m
    1
  • У Србији потврђен први случај опасне болести
    3h 30m
    1