Krenula litija u Tivtu, predvodi je Amfilohije (VIDEO)

25.06.2020. 20:53
0
IZVOR: Tanjug

Ispred crkve Svetog Save u Tivtu počeli su da se okupljaju vjernici i sveštenstvo Mitropolije crnogorsko-primorske.

U 19.00 časova počeo je moleban u znak protesta zbog usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovesti.

Uslijediće litija ulicama Tivta koju će predvoditi mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, prenijele su podgoričke "Vijesti".

Organizatori litije su pozvali vjernike da se pridržavaju mjera Nacionalnog koordinacinog tijela, drže adekvatnu međusobnu distancu i koriste maske koje mogu uzeti pred crkvom.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Sjećanje na dan kada je Istočno Sarajevo bilo složno za spas srpskih svetinja Sjećanje na dan kada je Istočno Sarajevo bilo složno za spas srpskih svetinja
Blaženopočivši mitropolit Amfilohije dobija spomenik u Kolašinu Blaženopočivši mitropolit Amfilohije dobija spomenik u Kolašinu
Ulicama Pala prošla svečana litija Ulicama Pala prošla svečana litija
Najčitanije
  • Simo Antonić: Čovjek koji je prije više od stotinu godina vladao svjetskim tronom u rvanju
    15h 7m
    5
  • LIČNOST DANA: Jovan Dučić, jedan od najvoljenijih književnika
    16h 29m
    0
  • Bez napajanja pojedine trafostanice u pet opština
    11h 47m
    1
  • U Istočnom Starom Gradu prikupljeno 27 doza krvi
    12h 39m
    0
  • Danilo Ilić, spona svih generacija mladobosanaca
    10h 29m
    0