Кривокапић одбио да преда дужност Абазовићу

30.04.2022. 19:43
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Бивши црногорски премијер Здравко Кривокапић одбио је данас да обави примопредају дужности новом предсједнику Владе Дритану Абазовићу.

Кривокапић је на Твитеру написао да се "примопредаја дужности предсједнику Владе, као протоколарни гест, практикује у условима неспорног легитимитета".

- Обзиром да имамо кршење уставних и пословничких процедура, не желим да симулирањем редовности, пружам легитимитет очигледном кршењу демократски и правних постулата. У кабинету сам оставио јасну поруку о пролазности: Проћи ће - написао је Кривокапић.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих Трагедија на Дурмитору: Туристи испали из ски-лифта, има мртвих
Весна Меденица осуђена на годину и девет мјесеци затвора Весна Меденица осуђена на годину и девет мјесеци затвора
Сјећање на црногорске регруте (28) који су, бранећи СФРЈ, погинули 1991/1992. Сјећање на црногорске регруте (28) који су, бранећи СФРЈ, погинули 1991/1992.
Најчитаније
  • Спектакл у режији магистрице Маријане Шеховац
    5h 9m
    0
  • Загађење ваздуха узрок учесталије хоспитализације у Источном Сарајеву
    7h 29m
    4
  • Спашени туристи који су били заглављени у корпама на ски-лифту (ВИДЕО)
    22h 0m
    0
  • Извучене групе за Божићни турнир "Источно Ново Сарајево 2026"
    21h 51m
    2
  • Посне запечене тиквице са парадајз сосом
    3h 57m
    0