У хуманитарној акцији "Крофне из блока" испред пет храмова у Источном Сарајеву прикупљено је 7.750 КМ за помоћ вишечланим породицама настањеним на подручју Митрополије дабробосанске.
Акцију је организовала Хуманитарна организација „Срби за Србе“, уз благослов Његовог високопреосвештенства митрополита дабробосанског Хризостом.
Акција је организована на начин да су волонтери ове организације након литургија припремили послужење - посне крофне, кифлице и колаче, које су сами припремали, а цијена је била добровољни прилог.
Продаја се, осим испред Храма Светог Василија Острошког, одржавала испред храмова Свете мајке Ангелине у Тилави, Светог великомученика Георгија у Миљевићима, Светог Варнаве Исповједника на Врањешу и Светог Петра Дабробосанског у Војковићима.
Хуманитарна организација "Срби за Србе" организоваће овакву акцију и у недјељу, 30. марта, у порти Саборне цркве у Сарајеву.