Крв дало 17 полицијских службеника ПУ Источно Сарајево

26.07.2021. 12:17
0
ИЗВОР: СРНА

У акцији добровољног даривања крви данас је 17 полицијских службеника Полицијске управе Источно Сарајево дало ову за живот драгоцјену течност.

Командир Полицијске станице за безбједност саобраћаја Пале Ђорђе Жижовић рекао је да је Министарство унутрашњих послова Републике Српске организовало ову акцију, уважавајући потребе Завода за трасфузијску медицину Српске.

- Полицијска управа Источно Сарајево и МУП Републике Српске најмање два до три пута годишње се одазивају на овакав вид акција, како би у заводима било довољно количине крви за све оне којима је она потребна - изјавио је Жижовић новинарима.

Он је навео да ће припадници Полицијске управе Источно Сарајево учествовати у даривању крви и наредна два дана.

Службеник Завода за трансфузијску медицину у Болници "Србија" Слађана Марјановић изјавила је да је ријеч о редовној акцији припадника МУП-а Републике Српске који дарују крв, више пута у току године.

Она је навела да су залихе крви у овој здравственој установи задовољавајуће, те истакла да је крв увијек потребна, као и нови даваоци.

- Даваоци крви могу бити сва пунољетна лица, до 65 година, који не болују од неких хроничних болести, те нормалне тјелесне тежине, нормалног притиска и пулса, као и они који немају неку своју хроничну терапију - појаснила је Марјановићева.

Она је додала да крв сва три мјесеца могу дати мушкарци, а жене свака четири, те позвала све, а посебно младе људе, да се укључе у ову хуману акцију и постану добровољни даваоци крви.

Коментари 0
Повезане вијести
Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
Источна Илиџа: Из магацина бензинске пумпе у више наврата отуђено 850 кутија цигарета Источна Илиџа: Из магацина бензинске пумпе у више наврата отуђено 850 кутија цигарета
Фирма из Рогатице оштећена за 1.450 КМ због злоупотребе рачунара Фирма из Рогатице оштећена за 1.450 КМ због злоупотребе рачунара
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    19h 14m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    17h 20m
    3
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    14h 52m
    0
  • Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    19h 1m
    0
  • Историја исписана у Палама: Традиционални 3х3 турнир на вишем, Quest нивоу
    2h 7m
    0