Кустурица: Хандке показао да је човјек стијена

12.12.2019. 10:03
0
ИЗВОР: Srna

Прослављени српски режисер Емир Кустурица оцијенио је да је нобеловац Петар Хандке својим понашањем у Стокхолму током вишедневне церемоније додјеле Нобелове награде показао да је човјек стијена.

– Хандке није ништа рекао о било чему што мијења курс. Он је, ипак, човјек стијена – рекао је Кустурица за Новости.

Лист подсјећа да су Хандкеа многи жељели да увуку у поље политике, али да се нобеловац није дао, па су умјесто тога његови критичари кроз здравицу коју је упутио аудиторијуму добили – поље јагода.

Петер Хандке је свој говор, који је трајао тек нешто дуже од минута, пред шведским краљем и краљицом, и у присуству највиших званица, посветио првој жени добитници Нобелове награде, Швеђанки Селми Лагерлеф и њеној метафоричној причи о дјечаку Нилсу Холгерсону који је летио са гускама.

Хандке је током кратке здравице рекао да његове жеље и поздрави одлазе дивљим гускама и “Чудесном путовању Нилса Олгерсона кроз Шведску”.

– Моја жеља је да гуске у будућности, такође, лете и ван Шведске, по свим пејзажима, не само у Европи и тако претворе чак и најмање земље у земљу широм свијета. Дивље гуске Селме Лагерлеф , заувијек. Поље јагода, заувијек. И шумске јагоде, заувијек – поручио је Хандке на банкету.

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Сарајево: Отворен Међународни фестивал документарног филма "РТ. Док: Вријеме наших хероја“ Источно Сарајево: Отворен Међународни фестивал документарног филма "РТ. Док: Вријеме наших...
У Источном Сарајеву сутра отварање Међународнoг фестивалa документарног филма У Источном Сарајеву сутра отварање Међународнoг фестивалa документарног филма
Бећковић и Kустурица открили споменик Гаврилу Принципу у Фочи Бећковић и Kустурица открили споменик Гаврилу Принципу у Фочи
Најчитаније
  • Крик истине: Од пастира до крвника
    2h 42m
    10
  • Ђајић смијењен због снимка са дрогом (ВИДЕО)
    23h 35m
    13
  • Четворица притвореника у Војковићима ступила у штрајк
    14h 56m
    4
  • Писмо храброг ратника
    2h 11m
    0
  • Потврђена оптужница због насиља у породици у Рогатици
    21h 41m
    0