Amel Tuka osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu

02.10.2019. 10:41
0
IZVOR: Srpska.info

Amel Tuka, atletičar iz BiH osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u trci na 800 metara. On je osvojio drugo mjesto u Dohi, a istrčao je vrijeme 1:43:47.

Zlatnu medalju osvojio je Donovan Brejzer sa 1:42:34, a bronzu je osvojio Džon Rotih sa 1:43:82. Tuka je odlično pratio ritam Amerikanca, koji je sjajno istrčao posljednjih 300 metara a na kraju je daleko pobjegao rivalima.

Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike u istoriji i druga medalja na Svjetskim prvenstvima. Ranije je Tuka osvojio bronzu u Pekingu 2015 godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Rogatici održano državno atletsko prvenstvo za juniore U Rogatici održano državno atletsko prvenstvo za juniore
Ove sezone u Rogatici tri atletska prvenstva na nivou BiH Ove sezone u Rogatici tri atletska prvenstva na nivou BiH
Cijene plemenitih metala nastavljaju da padaju Cijene plemenitih metala nastavljaju da padaju
Najčitanije
  • Ubistvo sudije Ilića
    2h 4m
    48
  • Kojić zatražio objašnjenje MUP-a o policijskoj akciji u diskoteci „Enigma“
    56m
    0
  • "Ljubav je valjda jedina stvar na svetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razlog“
    1h 44m
    0
  • Paljanka Sofija Škipina prvi diplomirani ekonomista sa prosjekom 10,00 u istoriji fakulteta
    2h 11m
    1
  • Potpisani ugovori sa učenicima, dobitnicima finansiranja i sufinansiranja troškova polaganja vozačkog ispita
    22h 48m
    0