Anđela Samardžić osvojila zlatnu medalju

20.05.2023. 20:14
0
IZVOR: srna.rs

Reprezentativka BiH Anđela Samardžić osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji do 57 kilograma na Evropa džudo kupu "Istočno Sarajevo 2023", koji je počeo danas na Palama.

Samardžićeva je do zlatne medalje stigla zahvaljujući pobjedi nad Njemicom Janom Cigler, a do finala je bila bolja od protivnica iz Italije, Češke i Belgije, saopštili su organizatori.

- Teško je, nikada i nije lako. Četiri pobjede rezultirale su zlatnom medaljom koju jesam priželjkivala, ali ne znam koliko sam bila realna u svojim željama - rekla je Samardžićeva nakon pobjede u finalu.

Ona je prošle godine osvojila zlatnu medalju na istom takmičenju koje je održano u Sarajevu.

- Drago mi je da sam na ovaj način potvrdila dobru formu koju sam brusila za nastup na Svjetskom prvenstvu - naglasila je Samardžićeva.

Prvog dana Evropa džudo kupa najuspješniji su bili džudisti iz Azerbejdžana, a turnir u sportskoj dvorani "Peki" nastavlja se sutra.

Na Evropa džudo kupu za seniore i seniorke učestvuje oko 300 takmičara iz 25 zemalja.

Ovo takmičenje se boduje za svjetsku i olimpijsku rang-listu.

Tehnički organizator kupa je udo savez Republike Srpske uz pomoć predsjednika Republike Srpske, Ministarstva porodice, omladine i sporta Srpske, Ministarstva civilnih poslova u Savjetu ministara, Grada Istočno Sarajevo, opština Pale i Istočna Ilidža, kao i Olimpijskog centra "Jahorina" i preduzeće "Sarajevo-gas".

Komentari 0
Povezane vijesti
Pale: Akcija prikupljanja sredstava za izradu trona za ikonu Pale: Akcija prikupljanja sredstava za izradu trona za ikonu
Promocija knjige „Kuronja” Nenada Tadića u četvrtak na Palama Promocija knjige „Kuronja” Nenada Tadića u četvrtak na Palama
Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“ Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“
Najčitanije
  • Nikad mi se više, brate, kola nećeš naigrati
    18h 57m
    1
  • U Istočnoj Ilidži opljačkana sportska kladionica
    16h 33m
    2
  • Aktivan humanitarni broj 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    14h 26m
    0
  • Žepa – bolna, nezacijeljena rana
    18h 43m
    0
  • Dr Nemanja Škipina novi specijalista urologije u Bolnici "Srbija"
    14h 35m
    0