Andrej Ćebić seniorski prvak Republike Srpske u skoku udalj

10.07.2022. 10:57
0
IZVOR: rogatica.ba

U organizaciji Atletskog saveza Republike Srpske i Atletskog kluba “Glasinac” Sokolac, uz učešće 18 klubova iz republike, juče je u Sokocu održano Seniorsko i starije pionirsko prvenstvo Republike Srpske. Zlatnu medalju i titulu seniorskog prvaka Republike Srpske za 2022. godinu u skoku udalj osvojio je Andrej Ćebić.

Ćebić je osvojio i bronzanu medalju u seniorskoj trci na 100 metara. Kristina Popović je u seniorskoj konkurenciji osvojila srebrnu i bronzanu medalju u bacanju kugle i diska. Mlađa pionirka Helena Marić je u trci na 100 metara osvojila srebrnu medalju.

Odlične nastupe i osvajanje 4. mjesta imale su Đurđina Despet, Anja i Vanja Bojat u disciplinama skok uvis, skok udalj i štafeta 4h100 metara.

- Po običaju bili smo na visini zadatka, jedino ostaje žal zbog neosvajanja većeg broja medalja, što je prouzrokovano nenastupanjem ostalog dijela ekipe koji je imao obaveze oko ispita, upisa i posla - rekao je Dejan Mićević, trener Srpskog atletskog kluba “Rogatica”.