Angelina izjednačila sopstveni rekord za treće mjesto u Parizu

08.07.2024. 14:00
0
IZVOR: sputnikportal.rs

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je danas treće mjesto u skoku uvis na mitingu Dijamantske lige u Parizu, pošto je skočila 1,98 metara, čime je izjednačila svoj i državni rekord.

Topić je propustila prve dvije visine, 1,74 i 1,79 metara. U nastavku takmičenja iz prvog pokušaja je uspjela da preskoči letvicu na 1,84; 1,88 i 1,92 metra.

Srpska atletičarka je dva puta rušila letvicu na visini 1,95 metara, ali je u trećem pokušaju uspjela da preskoči.

Na sljedećoj visini od 1,98 metara, ponovo je iz trećeg pokušaja bila uspješna. Ona je tako izjednačila lični i državni rekord u skoku uvis.

Topić je pokušala da preskoči 2,01 metar, ali je sva tri puta rušila letvicu.

Poslije svega se oglasio i njen tata, čuveni atletičar Dragutin Topić.

- Ponovo 198 centimetara, državni i lični rekord, i treće mesto na Dijamantskoj ligi! Nisam ništa najavljivao iz mnogo razloga, zadržaću ih za sebe, no ovo naše dete je sa druge planete - poručio je Topić.

Prvo mjesto na mitingu u Parizu je osvojila Ukrajinka Jaroslava Mahučik koja je skokom od 2,10 metara oborila svjetski rekord star 37 godina.

Prethodno je Bugarka Stefka Kostadinova bila vlasnica rekorda sa 2,09 metara. Drugo mjesto je osvojila atletičarka iz Australije Nikola Olislagers.