Angelina Topić vicešampionka svijeta

20.03.2026. 13:39
0
IZVOR: srna.rs

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u skoku uvis u Poljskoj preskočivši 1,99 metara.

Srebrnu medalju su osvojile i Nikola Olislagers iz Australije i Julija Levčenko iz Ukrajine.

Topićeva, Olislagersova i Levčenko rušile su tri puta na 2,01, ali su prethodno sve visine preskočile iz prvog pokušaja.

Zlatnu medalju osvojila je Ukrajinka Jaroslava Mahučih koja je preskočila 2,01 iz prvog pokušaja.

Bronzanom medaljom okitila se Poljakinja Marija Žodik, preskočivši 1,96 metara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Aleksandra Krunić i Ana Danilina u polufinalu Rolan Garos Aleksandra Krunić i Ana Danilina u polufinalu Rolan Garos
Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva
Džudo klub „Sparta“ ekipni šampion Kupa grada Sarajeva Džudo klub „Sparta“ ekipni šampion Kupa grada Sarajeva
Najčitanije
  • Preki sud Save Kovačevića
    3h 8m
    30
  • Marija Karađorđević, srpska kraljica koja zaslužuje poštovanje ravno svetici
    5h 20m
    9
  • Obilježavanje 34 godine od formiranja Ilidžanskog odreda Specijalne brigade policije
    14h 55m
    0
  • Oko 150 učesnika na vožnji "Romanija zove šest"
    13h 21m
    0
  • Obilježene 34 godine Ilidžanskog odreda Specijalne brigade MUP-a
    10h 5m
    0