Angelina Topić vicešampionka svijeta

20.03.2026. 13:39
0
IZVOR: srna.rs

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u skoku uvis u Poljskoj preskočivši 1,99 metara.

Srebrnu medalju su osvojile i Nikola Olislagers iz Australije i Julija Levčenko iz Ukrajine.

Topićeva, Olislagersova i Levčenko rušile su tri puta na 2,01, ali su prethodno sve visine preskočile iz prvog pokušaja.

Zlatnu medalju osvojila je Ukrajinka Jaroslava Mahučih koja je preskočila 2,01 iz prvog pokušaja.

Bronzanom medaljom okitila se Poljakinja Marija Žodik, preskočivši 1,96 metara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Aleksandra Krunić i Ana Danilina u polufinalu Rolan Garos Aleksandra Krunić i Ana Danilina u polufinalu Rolan Garos
Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva
Džudo klub „Sparta“ ekipni šampion Kupa grada Sarajeva Džudo klub „Sparta“ ekipni šampion Kupa grada Sarajeva
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    21h 41m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    2h 42m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    3h 44m
    0
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    21h 27m
    1
  • Firma iz Rogatice oštećena za 1.450 KM zbog zloupotrebe računara
    2h 0m
    0