Auto-put na metar od kuće: Srpska porodica Stjepić iz Ilidže strahuje od urušavanja (VIDEO)

10.12.2021. 11:44
0
IZVOR: RTRS

Srpska porodica Stjepić iz naselja Vlakovo u sarajevskoj opštini Ilidža više od 10 godina bori se da sačuva svoju imovinu preko koje je planirana izgradnja auto-puta Sarajevo-Mostar.

Iako imaju nekoliko sudskih presuda riješenih u njihovu korist, policija je više puta intervenisala kako bi omogućili radnicima i mehanizaciji da počnu radove na njihovoj zemlji.

Trasa auto-puta prolazi metar od njihove kuće. Dane provode u strahu da im se kuće zbog radova ne sruše.

Slađan Stjepić rekao je u Jutarnjem programu RTRS-a da radovi traju, da policija izađe na lice mjesta i da je njegov stric dobio prijavu, jer je branio mašinama da uđu u posjed.

Stjepić kaže da je svima vidljiva šteta prouzrokovana radovima, ali da niko nema sluha za porodicu koja tu živi više od 300 godina.

Stjepić apeluje na poštovanje zakona, tražeći da im se isplati naknada za uzurpirano zemljište.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Laktaškom "Integralu" i "Srbijaautoputu" 300 miliona KM za gradnju auto-puta Bijeljina - Rača Laktaškom "Integralu" i "Srbijaautoputu" 300 miliona KM za gradnju auto-puta Bijeljina - Rača
Rampu spušta manjak ideja i novca Rampu spušta manjak ideja i novca
UIO BiH plaća "penale" jer Srpska i FBiH ne mogu podijeliti 144 miliona KM od putarine UIO BiH plaća "penale" jer Srpska i FBiH ne mogu podijeliti 144 miliona KM od putarine
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo u Sokocu
    21h 18m
    0
  • Uhapšen osumnjičeni za ubistvo komšije
    13h 14m
    0
  • Posna pašteta od oraha
    1h 13m
    0
  • Neradni dani za predstojeće praznike u Srpskoj
    18h 45m
    0
  • Radno vrijeme za predstojeće praznike u Palama
    18h 20m
    0