Bejrut: Demonstranti ušli u zgradu ministarstva, povrijeđeno više od 110 ljudi

08.08.2020. 19:06
0
IZVOR: SRNA

Desetine demonstranata danas su tokom protesta u Bejrutu ušle su zgradu Ministarstva spoljnih poslova Libana.

Policija je ispalila suzavac na one koji su pokušali da probiju barijeru i uđu u zgradu parlamenta u centru grada.

Libanski Crveni krst saopštio je da je povrijeđeno više od 110 ljudi, a 32 osobe prebačene su u bolnicu, javili su lokalni mediji.

Očevici su ispričali da su se čuli i hici dok je policija sprečavala demonstrante da provale u zgradu parlamenta.

Demonstranti su, takođe, zapalili portret predsjednika Mišela Auna.

- Ostajemo ovdje. Pozivamo sve Libance da okupiraju sva ministarstva - rekao je jedan demonstrant koristeći megafon.

Demonstranti su se okupili danas u centru Bejruta nezadovoljni odgovorom Vlade na eksploziju u kojoj je potpuno uništena luka i veći dio grada, u kojoj je poginulo 158 ljudi.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sedmoro poginulih u izraelskim napadima na Liban Sedmoro poginulih u izraelskim napadima na Liban
Sjever Izraela pod raketnim napadom Sjever Izraela pod raketnim napadom
Podignuti lovci "F-16" zbog sumnjivih objekata blizu vazdušnog prostora Libana Podignuti lovci "F-16" zbog sumnjivih objekata blizu vazdušnog prostora Libana
Najčitanije
  • Nikad mi se više, brate, kola nećeš naigrati
    16h 39m
    1
  • U Istočnoj Ilidži opljačkana sportska kladionica
    14h 15m
    2
  • Aktivan humanitarni broj 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    12h 8m
    0
  • Žepa – bolna, nezacijeljena rana
    16h 25m
    0
  • Dr Nemanja Škipina novi specijalista urologije u Bolnici "Srbija"
    12h 17m
    0