Bilećki “Ožiljci” najbolja predstava na festivalu “FEDRA” u Bugojnu

21.07.2024. 21:50
0
IZVOR: bilecaonline.com

Predstava „Ožiljci“ Omladinskog pozorišta Doma kulture „Jevto Dedijer“ iz Bileće proglašena je najboljom na ovogodišnjem, 52. festivalu “FEDRA” u Bugojnu.

Najboljim glumcem festivala proglašen je Gojko Samardžić iz Bileće.

Predstava je nastala istraživanjem vršnjačkog nasilja i njegovih posljedica, pokušavajući osvijetliti ovu bolnu temu na savremen teatarski način.

Prepoznato od stručnog žirija, ovo umjetničko djelo, vrednovano je kao najbolje na ovogodišnjem festivalu.

Trebinjac Željko Milošević dobitnik je nagrade za najbolju režiju i scenografiju predstave „Orkestar Titanik“ Gradskog pozorišta Trebinje.

Komentari 0
Povezane vijesti
Priča o majčinskoj snazi: Nevena Vujović heroina svakodnevice Priča o majčinskoj snazi: Nevena Vujović heroina svakodnevice
Bileća je imala prvog diplomiranog stomatologa u Hercegovini Bileća je imala prvog diplomiranog stomatologa u Hercegovini
Srđan Lero pobjednik bogojavljenskog plivanja na Bilećkom jezeru Srđan Lero pobjednik bogojavljenskog plivanja na Bilećkom jezeru
Najčitanije
  • Zemljotres u okolini Sarajeva
    13h 11m
    0
  • Jasenovac - ogledalo života i smrti (VIDEO)
    19h 24m
    4
  • Dan žalosti u Srpskoj u znak sjećanja na žrtve Jasenovca i Donje Gradine
    23h 58m
    3
  • Utvrđeni dokazi o planskom istrebljenju civila
    18h 28m
    4
  • Narodni običaji za Mali Vaskrs
    13h 46m
    0