Bivši američki obavještajac: NATO nikada neće poslati vojsku u Ukrajinu - to je put u momentalnu smrt

15.04.2024. 12:19
0
IZVOR: sputnikportal.rs

Sukob u Ukrajini će se završiti onda kada Rusija to bude željela i samo pod ruskim uslovima, izjavio je bivši američki obavještajac Skot Riter.

- Sukob će se završiti samo kada Moskva poželi. Rusija ima jedini glas koji je važan - rekao je ekspert za Jutjub kanal „Dialogue Works“.

Riter je ocijenio da su trenutne akcije ukrajinskih vlasti povezane sa činjenicom što „nemaju plan B“.

Prema riječima stručnjaka, prebacivanje jedne brigade u Ukrajinu trajaće tri mjeseca, ali će ona biti uništena u roku od nedjelju dana.
On smatra da SAD, NATO nikada neće poslati vojsku u u Ukrajinu, jer bi to značilo „momentalnu smrt“. Takođe je ocijenio da će „Ukrajina umrijeti bijednom smrću zahvaljujući Zapadu”.
S tim u vezi, Riter je posavjetovao Kijevu da se odmah preda kako da „sačuvao živote i ifranstukturu“.

Ranije je ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski izjavio da Kijev priprema plan nove kontraofanzive u koji želi da uključi i rušenje Krimskog mosta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rusija nezaustavljiva u liječenju raka: Na pomolu tri nove vakcine Rusija nezaustavljiva u liječenju raka: Na pomolu tri nove vakcine
Srpkinja koja će prva primiti vakcinu protiv raka u Rusiji: "Sigurno pobeđujem!" Srpkinja koja će prva primiti vakcinu protiv raka u Rusiji: "Sigurno pobeđujem!"
Rusima dozvoljeno takmičenje pod ruskom zastavom i nacionalnom himnom Rusima dozvoljeno takmičenje pod ruskom zastavom i nacionalnom himnom
Najčitanije
  • Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO)
    56m
    7
  • Paljani Sanja Golijanin Novčić i Neven Cicović ostvarili sjajne rezultate na Veležu
    23h 5m
    2
  • Na Vučijoj Luci proslavljen Sveti velikomučenik Pantelejmon
    6h 50m
    0
  • Nakon 40 godina održane konjičke trke na Han Kramu (VIDEO)
    8h 54m
    0
  • Omaž narodnom guslaru Srđanu Trifkoviću 27. avgusta u Veljinama
    8h 20m
    0