Bogojavljensko plivanje za Časni krst u Vojkovićima

11.01.2025. 19:03
1
IZVOR: katera.news

Bogojavljensko plivanje za Časni krst biće održano u nedjelju, 19. januara, na rijeci Željeznici u Vojkovićima, u opštini Istočna Ilidža.

Start plivačke trke, koja se održava deveti put u Vojkovićima, nalazi se ispod mosta Ratka Močevića, a za Časni krst treba plivati 33 metra, koja simbolizuju broj godina života Isusa Hrista. Pobjednik će dobiti zlatnik, a ostali učesnici diplome i medalje.

Prethodno će u Hramu Svetog sveštenomučenika Petra Dabrobosanskog biti služena Sveta liturgija sa početkom u 9.00 časova, nakon čega će u 10.00 časova biti veliko osvećenje vode.

Litija će ispred hrama krenuti u 11.30 časova, zatim slijedi osvećenje i spuštanje Časnog krsta u vodi i plivanje za Časni krst.

Za 13.00 časova planirana je dodjela diploma i nagrada.

Bogojavljensko plivanje organizuju Srpsko kulturno-umjetničko društvo „Vojkovići“, opština Istočna Ilidža i Crkvena opština Vojkovići.

Prijavljivanje učesnika je do 15. januara na broj telefona 065/ 608- 156.

Slika

 

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Miodrag 15.01.2025. 13:00
    Je li Ranko Skakavac opet organizator da unapred odredi pobjednika i da nagrade Vitezova preusmjeri u dobrotvorne svrhe..
    Lopinaš jabučki..
Povezane vijesti
Umjesto uglja, kotlovnica KPZ „Kula“ koristiće pelet Umjesto uglja, kotlovnica KPZ „Kula“ koristiće pelet
Održana 20. ulična trka u Istočnoj Ilidži (FOTO) Održana 20. ulična trka u Istočnoj Ilidži (FOTO)
Đurđevdanske ulične trke sutra u Istočnoj Ilidži Đurđevdanske ulične trke sutra u Istočnoj Ilidži
Najčitanije
  • Godišnjica smrti predsjednika SFRJ Josipa Broza Tita
    17h 38m
    30
  • Zločin u Grahovištu 1992. godine
    15h 0m
    10
  • Sjećanje na Vojislava Čarkića - našeg dobrog protu
    17h 47m
    1
  • Održana 20. ulična trka u Istočnoj Ilidži (FOTO)
    14h 53m
    1
  • Potvrđena optužnica protiv žene zbog pokušaja ubistva na Sokocu
    8h 49m
    1