Bolnica "Srbija": Na kovid odjeljenju 44 pacijenta

11.12.2020. 12:28
0
IZVOR: SRNA

 Na kovid odjeljenju Bolnice "Srbija" u Istočnom Sarajevu trenutno su hospitalizovana 44 pacijenta, od kojih su četiri, zbog teške kliničke slike, priključena na respirator, rekao je Srni pomoćnik direktora za medicinske poslove ove zdravstvene ustanove Đorđe Pejić.

-  U posljednja 24 časa u našoj ustanovi nije bilo smrtnih ishoda - rekao je Pejić.

On kaže da na bolničko liječenje dnevno u prosjeku bude primljeno četiri ili pet pacijenata oboljelih od virusa korona.

Pejić smatra da se građani uglavnom pridržavaju propisanih mjera zaštite, ali da je epidemiološka situacija i dalje ozbiljna.

- Posmatrajući domove zdravlja i primarnu zdarvstvenu zaštitu, situacija je i dalje teška jer se ljudi prvo tamo javljaju, pa tek onda, usljed pogoršanja, dolaze kod nas -  rekao je Pejić. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Opština Istočno Novo Sarajevo organizuje besplatne preglede za boračku populaciju Opština Istočno Novo Sarajevo organizuje besplatne preglede za boračku populaciju
Bolnica „Srbija“ bogatija za još jednog specijalistu oftalmologije Bolnica „Srbija“ bogatija za još jednog specijalistu oftalmologije
Dr Nenad Ždrale novi supspecijalista onkologije u Bolnici „Srbija“ Dr Nenad Ždrale novi supspecijalista onkologije u Bolnici „Srbija“
Najčitanije
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    14h 30m
    0
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    8h 29m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    6h 35m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    15h 26m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    4h 7m
    0