Borba za natalitet ne smije stati

14.09.2019. 19:45
0
IZVOR: Glas Srpske

Humanitarna utakmica između veterana beogradske Crvene zvezde i banjalučkog Borca, u organizaciji Fondacije “Djeca nam se rađala”, ispunila je očekivanja, a oko 10.000 ljudi, bodreći fudbalske asove na Gradskom stadionu u Banjaluci, pokazalo je da borba za natalitet mora biti nastavljena.

Predsjednik Fondacije “Djeca nam se rađala” Vlado Đajić rekao je u petak da je veoma zadovoljan humanitarnom utakmicom koja je odigrana u četvrtak s ciljem promocije nataliteta.

- Bilo je oko 10.000 ljudi i svi su bili nasmijani i pozitivni, jer su uživali u odličnoj utakmici. Podrška nam je stigla i od rukovodstva Republike, čime su jasno pokazali da su spremni da rade i pomognu na promociji nataliteta, što je takođe od izuzetnog značaja - istakao je Đajić koji je i direktor UKC RS.

Sve ovo je, ističe Đajić, jedna lijepa priča koja se ne završava na održanoj utakmici, već se nastavlja kroz dalje radove i promociju.

- Nastavićemo sa organizovanjem promocija po školama, ali i gostovanjem u medijima, odnosno djelovaćemo gdje god nam se ukaže prilika kako bismo na što bolji način promovisali natalitet i dobili što bolje rezultate - poručio je Đajić i još jednom pozvao građane da do kraja ovog mjeseca pozovu humanitarni broj 1432 i doniraju marku za rad fondacije.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Paljanin nokautirao Italijana Paljanin nokautirao Italijana
Mala Banjalučanka nakon izvojevane bitke sa teškom bolešću objavila knjigu Mala Banjalučanka nakon izvojevane bitke sa teškom bolešću objavila knjigu
U Sokocu lani rođeno 73 djece U Sokocu lani rođeno 73 djece
Najčitanije
  • Božić u Kasindolskoj ulici
    19h 7m
    1
  • Doktor lake ruke i blage riječi
    43m
    0
  • Babalj: Republika Srpska da traje vječno i slobodno
    20h 53m
    1
  • Tužan kraj velikog Laze Lazarevića
    1h 44m
    0
  • Božović: Dok postoji ijedan Srbin u Republici Srpskoj, 9. januar će se slaviti
    22h 35m
    1