Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo 2022: Večeras na rasporedu grupa E

02.01.2023. 11:49
0
IZVOR: sportdc.net

Utakmicama u grupi E večeras se nastavlja Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo 2022. Prvi takmičarski dan u 2023. godini donosi dosta uzbuđenja jer su u grupi „Ugarak“, „Liten“, FK „Konjic“ i KMF „Tango“.

„Ugarak“ sigurno spada u grupu favorita za osvajanje turnira. Nihad Ugarak se odlučio da za turnir u Istočnom Sarajevu dovede ekipu koju čine futsaleri FT „Tešanj“, ekipe koja je u užem krugu kandidata za ulazak u Premijer ligu naredne sezone. Iza njih je veliki broj osvojenih turnira u godini iza nas, a na nedavno završenom turniru u Derventi igrali su u finalu. Njihova prepoznatljiva igra sa golmanom-igračem u polju je za mnoge nerješiva enigma, a vidjećemo kako će se predstaviti u Istočnom Sarajevu.

„Liten“ je takođe prepoznatljiva ekipa na brojnim turnirima širom BiH. Na turnir dolaze sa prvotimcima Futsal kluba „Željezničar“, još jedne ekipe koja pretenduje za plasman u Premijer ligu BiH. Edin Habibija, Bakir Hota, Mulaga Karić, Eldar Bašović i drugi siguno računaju da mogu što dalje na turniru.

Premijerligaš Futsal klub „Konjic“ doći će u jednom kombinovanom sastavu na turnir. Šansu će dobiti jako kvalitetni juniori kluba koji su na dobar način otvorili juniorsku Premijer ligu BiH. Vidjećemo koliko mogu u konkurenciji iskusnijih ekipa.

KMF „Tango“ nastupa sa igračima koji igraju i ligu. U svom domu će pokušati da se suprotstave, prije svega, „Litenu“ i „Ugarku“ i probaju da im pomrse račune. Milošević, Purković, Lindov, Salčin, Ligata, Paćo, Pandža, pojačani za turnir nekadašnjim igračem „Tanga“ Dragišom Kenjićem pokušaće pronaći svoj put do osmine finala.

Na molbu predstavnika ekipe „Ugarak“, a u dogovoru sa „Litenom“ i „Konjicom“, došlo je i do jedne rokade u terminima utakmice, pa su zamijenjena prva i peta utakmica. Tako će „Liten“ odigrati na početku dvije zaredom, a „Ugarak“ će igrati posljednje tri utakmice večeri.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počeo Božićni turnir u futsalu u Istočnom Novom Sarajevu Počeo Božićni turnir u futsalu u Istočnom Novom Sarajevu
Izvučene grupe za Božićni turnir "Istočno Novo Sarajevo 2026" Izvučene grupe za Božićni turnir "Istočno Novo Sarajevo 2026"
Božićni turnir u futsalu „Istočno Novo Sarajevo 2026“ od 22. decembra do 8. januara Božićni turnir u futsalu „Istočno Novo Sarajevo 2026“ od 22. decembra do 8. januara
Najčitanije
  • Kako djeca s autizmom reaguju na petarde (VIDEO)
    13h 1m
    32
  • Kako se Aleksandar Mišić žrtvovao za otadžbinu: Zakletva skuplja od života
    20h 53m
    0
  • Usvojena zabrana pušenja u zatvorenom javnom prostoru u Srpskoj
    14h 6m
    5
  • Rogatica: Uhapšen zbog upada u kuću, nanošenja teških povreda i krađe
    19h 15m
    0
  • Istočna Ilidža: Obavještenje o neradnim danima za vrijeme predstojećih praznika
    17h 44m
    1