Braća Divljan i Dušan Bjelobrk prvaci Srpske

22.02.2023. 13:12
1
IZVOR: katera.news

Proteklog vikenda je održano Prvenstvo Republike Srpske za seniore i poletarce u Trebinju na kojem su učestvovali i džudisti „Randorija“.

U seniorskoj konkurenciji Lav i Vuk Divljani su osvojili šampionsku titulu, dok je mladi Dušan Bjelobrk osvojio svoju prvu titulu prvaka Republike Srpske u kategoriji poletaraca do 38 kg.

Lav Divljan osvojio je prvo mjesto u kategoriji do 66 kg, a Vuk Divljan u kategogoriji do 73 kg. Takođe, Vuk je proglašen i za najboljeg seniora prvenstva.

Lazar Ždrale osvojio je 2. mjesto u kategoriji do 81 kg. Uroš Mačar osvojio je 3. mjesto u kategoriji do 73 kg, a Petar Škrba u kategoriji do 81 kg.

Darko Topalović se u borbi za medalju, voljom žrijeba, sastao sa Urošem Mačarom, a klupskim dogovorom Topalović je uzeo plasman 5. mjesta.

Iz ovog kluba su rekli da je zanimljivo da su se u polufinali naši i  Mačar i Divljan.

Ognjen Gazdić je u polufinalnom meču zadobio povredu koljena, a iako povrijeđen pokušao je doći do medalje, ali se na kraju našao na 5. mjestu.

Slika

Randori je u ukupnom plasmanu, muškaraca i žena, ,iako bez ženskog tima, osvojio drugo mjesto.U ekipnom plasmanu za seniore takođe su osvojili 2. .mjesto.

Poslednjih godina Randori je bez premca bio najbolja muška ekipa za seniore u Republici Srpkoj.

Povreda Gazdića i međusobni žrijeb naših takmičara ove godine su učinili da za razliku od jednog boda budu drugoplasirani.

Uz ekipu su bili Marko Samouković i Stefan Majdov.