Brnabićeva čestitala Srpskoj zaduženje na Londonskoj berzi

17.05.2021. 19:33
1
IZVOR: SRNA

Premijer Srbije Ana Brnabić čestitala je danas Republici Srpskoj izlazak na Londonsku berzu, ocijenivši da je to izazovno i teško i za šta treba mnogo znanja, energije i vjere u sebe i svoje potencijale.

Prvi put uspešan izlazak na berzu Republike Srpske. Velike čestitke na tome i odličnim rezultatima u oblasti ekonomskog rasta BDP-a, poručila je Brnabićeva nakon zajedničke sjednice Vlade Srpske i Srbije u Istočnom Sarajevu.

Ona je napomenula da je Republika Srpska imala minimalan pad u 2020. godini i dosta dobar rast u prvom kvartalu 2021.

– Taj rast je nešto veći od rasta koji smo imali u Srbiji. Naš rast u prvom kvartalu je bio 1,2 odsto, a bio je projektovan pad od 1,3 odsto. Dakle, to je rezultat kojim se ja ponosim i govori da mi možemo i da moramo još bolje u ovoj godini kako bi zajedno nastavili oporavak nakon izuzetno teške 2020. godine – ocijenila je ona.

Brnabićeva je izrazila nadu da je ovaj opravak i rast koji je Republika Srpska doživjela, te uspjeh koji je napravila u prvom kvartalu ove godine takođe jedan od rezultata saradnje, investicija, donacija i podrške koje Srbija pruža Srpskoj.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Čudo 18.05.2021. 07:49
    I treba ona da vas pere?
Povezane vijesti
Srpska se zadužuje po kamati duplo većoj nego zemlje EU Srpska se zadužuje po kamati duplo većoj nego zemlje EU
Srpska se na berzi zadužila 53 miliona KM Srpska se na berzi zadužila 53 miliona KM
Vlada Srpske ide u zaduženje od 50 miliona KM Vlada Srpske ide u zaduženje od 50 miliona KM
Najčitanije
  • Kad je Sokolac bio mali Montevideo
    10h 30m
    60
  • Pokrenut postupak usklađivanja redova vožnje autobuskih linija
    17h 22m
    1
  • Šeranić: Vlada Srpske obezbijedila 400.000 KM za rekonstrukciju Doma za starija lica u Istočnom Sarajevu
    12h 17m
    0
  • Niko neće nekretnine u malim opštinama
    18h 53m
    0
  • Ela Jovanović otpuštena iz bolnice nakon mjesec dana borbe
    15h 6m
    0