Cijena gasa veća za 12 odsto

09.06.2022. 10:08
0
IZVOR: srna.rs

Cijena gasa na berzi u Evropi povećana je danas za 12 odsto i prvi put od početka juna približava se cifri od 1.000 dolara za 1.000 kubnih metara, objavila je londonska ICE berza.

Cijena julskih fjučersa na holandskoj berzi TTF porasla je na 989 ​​dolara za 1.000 kubnih metara ili 89,22 evra za megavat-časova, na osnovu trenutnog kursa evro/dolar. ICE cijene su predstavljene u evrima po megavat-času.

Generalno, cijena gasa povećana je za 12 odsto od početka trgovanja akcijama.

Agencija Blumberg javlja da je terminal tečnog prirodnog gasa u Teksasu prekinuo operacije nakon požara i eksplozije i biće zatvoren tri sedmice.

To je jedan od sedam izvoznih terminala LNG u SAD u kome se gas iz cjevovoda pretvara u tečnost prije utovara na tankere, navodi TASS.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ekstremne vrućine postaju sve učestalije i intenzivnije Ekstremne vrućine postaju sve učestalije i intenzivnije
Divljaju cijene energenata u Evropi Divljaju cijene energenata u Evropi
Na jesen moguće poskupljenje hrane Na jesen moguće poskupljenje hrane
Najčitanije
  • Radomir Nešković – legendarni komandant Leteće rogatičke brigade
    7h 54m
    19
  • „Sport Vision” u Istočnom Sarajevu zapošljava
    22h 50m
    0
  • „Arena Motors“ u Istočnom Sarajevu zapošljava
    23h 22m
    0
  • Na Palama održan deveti Festival zanatskog piva i rokenrola
    20h 23m
    0
  • Pale: Asfaltirana dionica puta od nove kružne raskrsnice do tunela
    22h 14m
    0