Cijena kafe otišla "nebu pod oblake"

12.04.2025. 14:02
1
IZVOR: srpskainfo.com

U Srpskoj i FBiH cijene hrane i ostalih roba neophodnih svakom domaćinstvu ne prestaju da rastu.

Građani su, svakako, najosjetljiviji na poskupljenja osnovnih životnih namirnica koje, htjeli ili ne, moraju da nabavljaju.

Međutim, sekiraju ih i skokovi cijena artikala koji nisu prijeka potreba, ali na koje su navikli, pa ih, makar nauštrb nekih drugih proizvoda, i dalje kupuju.

Među njima je i kafa koju konzumira veliki broj građana, a čija je cijena u proteklom period otišla "nebu pod oblake".

Kilogram pržene mljevene kafe trenutno u prosjeku košta 18 KM. U poređenju sa istim periodom prošle godine, kafa je u BiH skuplja za skoro 5 KM?!

U odnosu na period prije 5 godina, kilogram kafe je, bezmalo, poskupio duplo. Naime, prema podacima Agencije za statistiku BIH, kafa je u februaru 2020. koštala 13,3 KM.

U pojedinim radnjama i marketima ovaj proizvod je kudikamo skuplji od prosjeka kojim se bavi statistika.

Tako su korisnici društvenih mreža objavili fotografiju na kojoj se vidi da 200 grama kafe košta nevjerovatnih 8 KM?!

Objava je izazvala veliku pažnju korisnika, koji su šokirani onim što su vidjeli.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    ? 12.04.2025. 14:21
    Gdje kosta u prosjeku 18 KM? Nema kafe ispod 26 KM po kilogramu
Povezane vijesti
Priče o događajima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – 9. januar Priče o događajima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – 9. januar
Sjećanje na 12 banjalučkih beba Sjećanje na 12 banjalučkih beba
Srpska bogatija za 23 bebe Srpska bogatija za 23 bebe
Najčitanije
  • Dušanov zakonik danas puni 677 godina
    15h 53m
    6
  • Spasovdanska litija danas u Istočnom Novom Sarajevu
    14h 45m
    4
  • Saopštenje za javnost Uprave JP „Komunalno“ Pale
    13h 37m
    1
  • Služena Sveta liturgija na temeljima Sabornog hram Hrista Spasitelja (FOTO)
    13h 3m
    0
  • Spasovdanska litija u Istočnom Novom Sarajevu okupila veliki broj vjernika
    5h 11m
    0