Cijene nafte u padu

14.07.2021. 18:02
0
IZVOR: SRNA

Cijene nafte na svjetskom tržištu danas su u padu nakon što su Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati /UAE/ postigli kompromis koji bi trebao da odblokira dogovor OPEK i njihovih saveznika za jačanje globalnih isporuka nafte.

Dva proizvođača nafte iz Persijskog zaliva postigli su saglasnost da će UAE povećati proizvodnju prema dogovoru koji su prošle godine postigli OPEK i saveznici.

Izvori iz OPEK smatraju da bi ovaj sporazum trebao da otvori put za članove naftnog kartela i njihove saveznike da produže dogovor o ograničenju dnevne proizvodnje do kraja naredne godine.

U Londonu je cijena sirove nafte "brent" manja za 32 centa i sada je 76,17 dolara po barelu.

U Njujorku je cijena svijetle sirove nafte pala za 41 cent i iznosi 74,84 dolara po barelu.

Nesuglasice između Saudijske Arabije i UAE dovele su do prekida razgovora prošle sedmice o jačanju proizvodnje radi smirenja rasta cijena nafte.

Komentari 0
Povezane vijesti
Cijene goriva rastu, ali nisu dostigle decembarske Cijene goriva rastu, ali nisu dostigle decembarske
Američka vojna operacija protiv Venecuele mogla bi izazvati rast cijena nafte Američka vojna operacija protiv Venecuele mogla bi izazvati rast cijena nafte
Gorivo u Republici Srpskoj u decembru pojeftinilo za 25 pfeniga Gorivo u Republici Srpskoj u decembru pojeftinilo za 25 pfeniga
Najčitanije
  • Priča o čiča Sretu Petroniću iz Pala i njegovoj Heleni
    19h 9m
    13
  • Posni makaroni sa šampinjonima
    13h 22m
    1
  • U Petrovićima izgorjeli garaža i vozilo (FOTO)
    20h 15m
    0
  • Sokolac: Licu upućene prijetnje po život i nanesene tjelesne povrede
    20h 34m
    2
  • Ponovo aktivno klizište u Potkrajevima, potrebno pronaći trajno rješenje
    18h 28m
    0