Cijene nafte u porastu

06.11.2023. 20:02
0
IZVOR: srna.rs

Cijene nafte na svjetskom tržištu danas su u porastu nakon što su Saudijska Arabija i Rusija potvrdile svoju posvećenost vanrednom smanjenju proizvodnje nafte do kraja godine.

Cijena sirove nafte "brent" iz Sjevernog mora veća je za 1,08 dolara ili 1,3 odsto i sada je 85,97 dolara po barelu.

U Njujorku je cijena sirove svijetle nafte porasla za 1,30 dolara ili 1,6 odsto i iznosi 81,81 dolara po barelu.

Saudijska Arabija juče je potvrdila da će nastaviti sa svojim dobrovoljnim smanjenjem dnevne proizvodnje od milion barela u decembru i da će zadržati proizvodnju na nivou od devet miliona barela dnevno.

 

Rusija je takođe objavila da će nastaviti sa dodatnim dobrovoljnim smanjenjem proizvodnje sirove nafte i benzinskih proizvoda od 300.000 barela dnevno do kraja decembra.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pale cijene nafte Pale cijene nafte
Nove mjere za strane kupce ruskog gasa Nove mjere za strane kupce ruskog gasa
Moguće poskupljenje goriva u Srpskoj, poznato i kada Moguće poskupljenje goriva u Srpskoj, poznato i kada
Najčitanije
  • Firma “Konstrukcije Monting” zapošljava radnike u stalni radni odnos
    7h 15m
    3
  • U toku pretresi na 13 lokacija, osam lica uhapšeno
    7h 46m
    2
  • Sveti Petar Dabrobosanski – zaštitnik grada Istočno Sarajevo
    11h 12m
    2
  • Irena Lubura prodaje kilometre za ugroženu djecu i djecu bez roditelja
    22h 8m
    0
  • Bjelica i Knežević razgovarali o očuvanju sjećanja na "Bele vukove"
    7h 18m
    0