Cijene nekretnina neće padati

14.06.2023. 08:46
2
IZVOR: nezavisne.com

Sekretar Udruženja građevinarstva i industrije građevinskog materijala u Privrednoj komori Republike Srpske Mile Petrović rekao je u Jutarnjem programu RTRS-a da cijene nekretnina neće padati, te dodao da nisu stvoreni uslovi za smanjenje cijena.

- Cijena kvadrata stana može da padne samo ako se smanje i ulazni parametri. Međutim u ovom momentu nije došlo do situacije da bude smanjena cijena - kaže Petrović.

Istakao je da je došlo samo do pada cijene građevinskog čelika, ali da to nije veliki pad.

- Ne vidimo prostor i mogućnost za smanjenje cijene kvadrata stana. Nisu se se stvorili uslovu koji mogli uticati na smanjenje cijene - kaže Petrović.

Dodao je da je teško dati prognoze za budući period.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Voxpopuli 14.06.2023. 09:58
    Nek narod bojkotuje kupovinu stanova na dva tri mjeseca pa da vidis kako cijene padaju,na zalost takav nam je ambijent i inflacija da svi ulazu u stanove da sacuvaju gotovinu,ali dokle tako,potanje he sana kada ce balon da pukne.
  • Generic placeholder image
    Aaa 14.06.2023. 09:30
    Hoce hoce pasce cijene kad narod ne bude kupovao, nije toliko skocio materijal da je kvadrat stana poskupio za skoro 1000km...digli cijenu kvadrata u Lukavici kao da je Beograd.
Povezane vijesti
Vrtoglave cijene stanova nisu smanjile potražnju Vrtoglave cijene stanova nisu smanjile potražnju
Niko neće nekretnine u malim opštinama Niko neće nekretnine u malim opštinama
Najskuplji stan prometovan na Jahorini Najskuplji stan prometovan na Jahorini
Najčitanije
  • Sarajevo, grad koji je ubio ljubav...
    9h 54m
    18
  • Godišnjica smrti sarajevskih Romea i Julije
    22h 44m
    29
  • Godišnjica smrti Dobrice Ćosića
    22h 27m
    0
  • Preminuo muškarac koji je ubio punicu i teško ranio suprugu
    14h 7m
    0
  • Preminula žena koju je jutros ranio suprug
    10h 39m
    0