Cikotić osuđen prvostepeno na tri godine zatvora

05.12.2023. 10:57
0
IZVOR: srna.rs

Bivši ministar odbrane u Savjetu ministara Selmo Cikotić osuđen je danas prvostepeno pred Sudom BiH na tri godine zatvora za zloupotrebu položaja, čime je oštetio budžet BiH za oko 9,7 miliona KM.

Cikotić je optužen da je od 30. oktobra 2009. do 12. jula 2011. godine u dogovoru sa drugim licima, a s ciljem pribavljanja koristi, iskoristio službeni položaj i pogodovao firmi "Skaut" iz Zagreba.

Optužnica ga tereti da je, protivno sporazumu o konačnom raspolaganju svim pravima i obavezama nad pokretnom imovinom iz 2008. godine i odlukama Predsjedništva BiH, donio i potpisao dvije odluke o odobravanju isporuke, odnosno zamjene robe, te četiri rješenja o isporuci municije.

Prema optužnici, zaključio je četiri aneksa na osnovne ugovore o prodaji neperspektivnog naoružanja i municije zaključene 2003. i 2004. godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Cikotić stigao u zatvor u Vojkovićima Cikotić stigao u zatvor u Vojkovićima
Cikotić nezakonito zaustavio odlazak mirovnjaka u Južni Sudan Cikotić nezakonito zaustavio odlazak mirovnjaka u Južni Sudan
Selmo Cikotić imenovan za ministra bezbjednosti BiH Selmo Cikotić imenovan za ministra bezbjednosti BiH
Najčitanije
  • Firma “Konstrukcije Monting” zapošljava radnike u stalni radni odnos
    17h 12m
    2
  • Zoran Trapara napustio Ujedinjenu Srpsku
    9h 57m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Kompletan Opštinski odbor DEMOS-a prešao u Ujedinjenu Srpsku
    14h 48m
    12
  • Dola - pivski Vitlejem i Zid plača
    18h 1m
    5
  • Sve tajne Karađorđevog tajnog savjetnika Ivana Jugovića
    18h 2m
    2