Ćosić: Novi park biće završen do sredine naredne godine

07.10.2019. 20:31
1
IZVOR: Srna

Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Ljubiša Ćosić izjavio je da će do sredine naredne godine građani ove opštine dobiti novi savremeno opremljen gradski park, za čiju izgradnju je opštinska uprava izdvojila oko 900.000 KM.

-Radovi na parku u okviru Regulacionog plana `Centar dva` između Dečanske i Hilandarske ulice, treba da počnu u narednih petnaestak dana postavljanjem kišne i fekalne kanalizacije, kao i dovođenjem vode, a izvodiće ih preduzeće `Vodovod i kanalizavija`-, rekao je Ćosić Srni.

Ćosić je pojasnio da je Opštinska uprava u proteklom periodu potpisala ugovor za izgradnju fudbalskog igrališta sa vještačkom travom, terena za basket i odbojku, postavljanje sprava za djecu, kao i za popločavanje mini trga i centralnog dijela parka, te da radovi treba da krenu kad “Vodovod i kanalizacija” završi svoj dio posla, odnosno, maksimalno za 40 dana.

-Na proljeće nas očekuje izgradnja staza kroz park, ozelenjavanje i postavljanje rasvjete. Rasvjetu bi trebalo da dogovorimo u narednih mjesec dana, kada bi trebalo da bude raspisan i tender za staze i ozelenjavanje-, naveo je Ćosić.

Prema njegovim riječima, zbog radova na održavanju vodovodne mreže “Vodovod i kanalizacija” je nekoliko puta odgađao početak radova u parku, ali to neće uticati na planiranu dinamiku i građani Istočnog Novog Sarajeva novi park dobiće sredinom naredne godine.

Ćosić je naglasio da je u toku zamjena ploča u parku “Gavrilo Princip”, koji će ubuduće biti dio jedne cjeline sa novim trgom “Srbija”, pozorištem i sportskom dvoranom.

-U narednih 15 dana biće završeno popločavanje prostora oko fontane, amfitetara i oko spomenika Gavrilu Principu identičnom podlogom kakva je postavljena i na trgu `Srbija`, tako da će vizuelno biti potpuno ista-, zaključio je Ćosić.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Haha 08.10.2019. 00:43
    Budimo realni pa recimo da ce biti gotov pred izbore. Kao i pozoriste. I trg. I sala....
Povezane vijesti
U nedjelju obilježavanje 34 godine od zločina u Dobrovoljačkoj U nedjelju obilježavanje 34 godine od zločina u Dobrovoljačkoj
Osnovana laboratorija za pametnu poljoprivrednu tehnologiju, čije će sjedište biti u Istočnom Sarajevu Osnovana laboratorija za pametnu poljoprivrednu tehnologiju, čije će sjedište biti u Istočn...
EEG pregledi u Bolnici „Srbija“ za pedijatrijsku populaciju EEG pregledi u Bolnici „Srbija“ za pedijatrijsku populaciju
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Uhapšeno lice zbog ugrožavanja sigurnosti i napada na policajce
    23h 21m
    1
  • Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije
    16m
    0
  • Povrijeđena četiri lica u saobraćajnoj nezgodi na dionici puta Međeđa-Ustiprača
    16h 5m
    0
  • Radno vrijeme 1, 2. i 9. maja na području opštine Istočna Ilidža
    21h 38m
  • Opština Istočna Ilidža podržava snimanje dokumentarnog filma o herojima ratne bolnice na Sokocu
    15h 31m
    0