Danas isplata boračkog dodatka i invalidnina, tuđe njege i pomoći

13.10.2023. 08:30
0
IZVOR: srna.rs

Ministarstvo finansija Republike Srpske počeće danas isplatu septembarskih naknada za korisnike prava na mjesečni borački dodatak i invalidnine u Republici Srpskoj, za šta su obezbijeđena 24 miliona KM.

Iz ovog ministarstva je saopšteno da će biti isplaćena i sredstva korisnicima za tuđu njegu i pomoć, kojima su obuhvaćena socijalna davanja za septembar na osnovu Zakona o socijalnoj zaštiti Republike Srpske, za šta je u budžetu obezbijeđeno 4,5 miliona KM.

U skladu sa Zakonom o podršci nezaposlenom roditelju četvoro i više djece u ponedjeljak, 16. oktobra, biće isplaćene i mjesečne naknade za septembar korisnicima iz višečlanih porodica, a za te svrhe u republičkom budžetu obezbijeđena su tri miliona KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rođeno 27 beba u Srpskoj Rođeno 27 beba u Srpskoj
Sutra isplata boračkog dodatka i socijalnih davanja Sutra isplata boračkog dodatka i socijalnih davanja
Srpska bogatija za 18 beba Srpska bogatija za 18 beba
Najčitanije
  • Dan kada je započela srpska revolucija
    18h 27m
    0
  • Vozač tramvaja Kasapović pušten na slobodu
    13h 29m
    0
  • Danas je Međunarodni dan djece oboljele od raka
    19h 14m
    1
  • Genetika određuje da li ćemo doživjeti stotu
    16h 5m
    0
  • Održano muzičko-poetsko veče u Galeriji „Žarko Vidović“ (FOTO)
    8h 8m
    0