Danas sunčano uz prolaznu oblačnost

19.10.2019. 10:40
0
IZVOR: Srna

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ danas će preovladavati sunčano i natprosječno toplo vrijeme za ovo doba godine.

Tokom dana doći će do prolazne umjerene oblačnosti sa zapada. Najviša dnevna temperatura vazduha od 20 do 26, na planinama oko 18 stepeni Celzijusovih, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Duvaće slab do umjeren vjetar, uglavnom južnih smjerova.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros preovladava sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost i sa maglom i niskim oblacima u kotlinama.

Najhladnije jutros je bilo na Sokocu gdje je u 8.00 časova izmjeren jedan stepen.

U Šipovu su u isto vrijeme izmjerena tri stepena, na Bjelašnici, u Kalinoviku, Nevesinju, Bugojnu i Sanskom Mostu pet, u Grudama i Jajcu šest, u Banjaluci, Prijedoru, Zvorniku, Mrkonjić Gradu, na Han Pijesku, u Širokom Brijegu i Ribniku sedam, a u Doboju, Gradišci, Gacku, Bileći, Novom Gradu, Rudom, Sarajevu, Bihaću, Tuzli i na Ivan Sedlu osam.

U Brčkom, Bijeljini, Višegradu, Srebrenici i na Čemernu bilo je devet stepeni, u Mostaru 12, u Trebinju 13, a u Neum 16 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Do polovine naredne sedmice kiša, susnježica i snijeg Do polovine naredne sedmice kiša, susnježica i snijeg
Sutra oblačno uz padavine Sutra oblačno uz padavine
Na istoku i dalje sa obilnijim padavinama uz porast snježnog pokrivača Na istoku i dalje sa obilnijim padavinama uz porast snježnog pokrivača
Najčitanije
  • Protojerej Danilo Dangubić: Natašini krstovi
    16h 47m
    9
  • Posna lazanja sa paradajz sosom
    21h 7m
    2
  • Gluhović: Evidentiran veći broj kvarova
    18h 13m
    4
  • Noćas počinje ljetnje računanje vremena
    20h 21m
    0
  • Destilerija iz Srbije sa sedam godina starom šljivovicom pobjednik festivala rakije
    11h 1m
    0