Danas vruće, poslije podne moguća kiša

17.08.2024. 09:45
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH i danas će preovladavati vruće vrijeme, a u drugom dijelu dana razvoj oblaka od jugozapada ka istoku donijeće povremenu kišu i lokalne pljuskove sa grmljavinom.

Pljuskovi će se do večeri širiti ka sjeveru, a ponegdje su moguće i lokalne nepogode uz jače pljuskove, pojačan vjetar i lokalnu pojavu grada, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Jutros je na jugoistoku, jugu i krajnjem zapadu umjereno do pretežno oblačno, a u ostalim predjelima pretežno sunčano.

Nebo je ponegdje zamućeno usljed prisustva saharskog pijeska u atmosferi.

Maksimalna temperatura vazduha od 34 do 39, u višim predjelima 30.

Vjetar slab do umjeren sjevernih smijerova.

Temperatura izmjerena u 8.00 časova: Sokolac 16, Bjelašnica i Livno 18, Foča, Mrkonjić Grad i Han Pijesak 19, Bileća i Široki Brijeg 20, Sarajevo, Višegrad i Novi Grad 21, Zvornik, Prijedor i Zenica 22, Banjaluka i Tuzla 23, Doboj 24, Bijeljina i Trebinje 25, Mostar 26 i Neum 27 stepena Celzijusova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra zahlađenje, snijeg i olujni vjetar Sutra zahlađenje, snijeg i olujni vjetar
Upozorenje na obilnije padavine, zahlađenje, snijeg i jak do olujni vetar Upozorenje na obilnije padavine, zahlađenje, snijeg i jak do olujni vetar
Srpska bogatija za 21 bebu Srpska bogatija za 21 bebu
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    12h 0m
    4
  • Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
    12h 5m
    39
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    10h 27m
    10
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    1h 57m
    17
  • Strašna priča iz Gračanice: NATO nam je ubio djecu - umjesto imena ostale tri tačke...
    3h 17m
    25