Đajić: Pred nama težak talas, maske nositi i u kući

05.03.2021. 10:44
5
IZVOR: nezavisne.com

Vlado Đajić, direktor Univerzitetskog kliničkog centra RS, upozorio je danas da je pred nama težak talas u narednih desetak, petnaest dana i preporučio da građani maske nose i u kući.

On je dodao da je UKC RS napravo reorganizaciju i pripremljeno je još 100 kreveta.

Naveo je da ova ustanova iza sebe ima tešku godinu mukotrpnog rada.

- Tretirali smo 20.000 pacijenata, 5.000 bolnički liječili, a najmlađi pacijent je imao godinu dana - kazao je Đajić.

- Zabrinjavajuće je što nam se mnogi pacijenti vraćaju, mnogo je veći broj mlađih pacijenata sa težom kliničkom slikom - upozorio je Đajić.

On je apelovao u ime zdravstvenih radnika, koji su premoreni, na građane da se 'resetuju' godinu dana unazad i da se pridržavaju mjera kojih su se tada pridržavali.

Komentari 5
  • Generic placeholder image
    Albert Ajnštajn 06.03.2021. 19:22
    Vani se ponašam u skladu sa propisanim pravilima , a da li se to može reći za one koji ta ista pravila određuju ??? Ja nosim masku po 12 sati dnevno.... Može li se to reći za glavonje??? Teško.... Nemamo iste aršine.....
  • Generic placeholder image
    Tijana 06.03.2021. 13:25
    Ti isti zdrastveni radnici koji apeluju da se maske nose po kućama ne nose maske ni po bolnicama.Može vidjeti ko god ode u bolnicu da zdravstveni radnici uopšte ne nose zaštitnu opremu prilikom pregleda pacijenata.Nije ni čudo što ih je većina zaražena i što padaju od umora.
  • Generic placeholder image
    Draga 05.03.2021. 22:33
    Ne morate sve bukvalno shvatati.
    Dr Djajic je apelovao na svijest ljudima jer situacija nije dobra. Zdr.radnici u kovid odjeljenjima padaju od umora a vani se ljudi ponasaju kao da nema virusa.
    Zaista su ljudi cudna vrsta,sebicnost je postala dominantna osobina.Pobogu solidarisite se sa bolesnim i zdravstvenim radnicima.
    Kad bi svako mrvu odgovornosti imao svima bi bilo bolje.
  • Generic placeholder image
    Albert Ajnštajn 05.03.2021. 19:29
    Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo što za svemir nisam siguran
  • Generic placeholder image
    pale 05.03.2021. 17:31
    Koja kontraverzne priče vi pričate. Donosite odluke o živoj muzici , a poslije samo par dana kukate da se i maske nose u kući. Znači sad i pjevač masku da stavi :) - Na skijalištima i u hotelima na planinama je moglo kako je ko htio. Da se na Jahorini ne planira neki koncert povodom kraja sezone, da se namire koliko su planirali, pa ste donijeli ovu odluku !
Povezane vijesti
Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće
Narednih dana još toplije, moguće obaranje rekorda Narednih dana još toplije, moguće obaranje rekorda
Otvorena izložba fotografija ,,Javor planinom 5'' u Han Pijesku Otvorena izložba fotografija ,,Javor planinom 5'' u Han Pijesku
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    3h 22m
    11
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    21h 43m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    3h 19m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    19h 1m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    22h 6m
    0