Dječak prvu jagnjad kupio iz kasice, sad ima 100 ovaca (VIDEO)

10.06.2021. 15:52
0
IZVOR: nezavisne.com

Jedanaestogodišnji, mladi ambiciozni pastir Amer Ibrahimović iz sela Pobuđe kod Bratunca već posjeduje stado sa više od 100 ovaca i sanja da postane najveći farmer u Bosni i Hercegovini i šire.

Svoj pastirski put započeo je sa samo devet godina. Tada je iz kasice uzeo 300 maraka što mu je bilo dovoljno za osam jagnjadi. Od ovih jagnjadi počeo je da razvija svoje stado, a sada ima i cilj.

-Imam svoje snove. Želim da budem uzgajivač ovaca i da imam oko 300 ovaca- kaže mali Amer.

Pošto je priča o dječaku došla do lokalnih novina i TV kanala, nekoliko dobrotvornih organizacija doniralo je Ameru i njegovoj porodici još jagnjadi, kao i odrasle ovce i velike količine stočne hrane, sa ciljem da pomognu dječaku da ispuni svoje snove.

Dječak samouvjereno kaže da biti pastir nije problem.

-Što se mene tiče, ovaj posao nije težak. Iako ima puno posla, jer moram da im donosim hranu i sve ostalo, ali ipak je u redu- rekao je.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Temperatura površine mora blizu istorijskog maksimuma Temperatura površine mora blizu istorijskog maksimuma
Zanimljivosti o bosiljku Zanimljivosti o bosiljku
Zanimljivosti o krompiru Zanimljivosti o krompiru
Najčitanije
  • Dr Sladoje: Obezbijeđen veći broj lijekova za oboljele od multiple skleroze
    10h 6m
    0
  • Prvi ulični basket 3×3 počeo danas u Istočnoj Ilidži
    12h 19m
    0
  • Ispraćena 62. generacija maturanata Srednjoškolskog centra „27. januar“ iz Rogatice
    9h 15m
    0
  • Republičko takmičenje ekipa prve pomoći u Palama
    10h 55m
    0
  • Danas počinje prvi turnir u uličnom basketu 3×3 u Istočnoj Ilidži
    14h 17m
    0