Dječaku amputirani prsti zbog petarde

10.01.2025. 14:22
0
IZVOR: glassrpske.com

Teška povreda osmogodišnjeg dječaka iz Prijepolja, izazvana eksplozijom petarde tokom Božića, rezultirala je amputacijom dva prsta na njegovoj šaci.

Nakon inicijalnog zbrinjavanja u Opštoj bolnici Prijepolje, dječak je hitno prebačen u Zdravstveni centar Užice, gdje je operisan. Njegovo zdravstveno stanje trenutno je stabilno.

Kako pišu mediji, neko iz kolone vozila koja se kretala prema Manastiru Mileševa, povodom proslave Božića, bacio je petardu. Dijete ju je uzelo, a ona mu je eksplodirala u ruci.

Policija trenutno istražuje okolnosti koje su dovele do povrede, uključujući i to kako je dijete došlo u kontakt s petardom.

Stručnjaci upozoravaju da nesavjesna upotreba pirotehničkih sredstava, naročito među djecom, često ima tragične posljedice. Prema riječima dr Gojakovića, povrede izazvane petardama obično pogađaju ruke i lice, a mogu dovesti i do amputacija, oštećenja vida ili sluha, pa čak i smrtnog ishoda.

- Apelujemo na roditelje da ne kupuju petarde djeci i da ih edukuju o opasnostima. Zadovoljstvo prilikom bacanja petardi ne može opravdati rizik po zdravlje i sigurnost djece - poručuju iz bolnice.

Roditelji se pozivaju na odgovornost, jer djeca zbog svoje radoznalosti i neiskustva često postaju žrtve nesavjesne upotrebe ovih opasnih sredstava, prenosi Sandžak danas.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpska bogatija za 20 beba Srpska bogatija za 20 beba
Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti „Iskra“ dobitnik Plakete „Sestre Gajić“ Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti „Iskra“ dobitnik Plakete „Sestre Gajić“
Srpska bogatija za 26 beba Srpska bogatija za 26 beba
Najčitanije
  • Sjećanje na majora Vuka Čvoru: Deset godina od smrti
    16h 18m
    13
  • Navršilo se 108 godina od smrti Gavrila Principa
    1h 16m
    0
  • Radno vrijeme za republičke praznike u opštini Pale
    23h 45m
    0
  • Sahranjen Ljubiša Ljuba Kovačević
    18h 51m
    0
  • Đajić napustio SNSD-e
    22h 46m
    0