Đoković bez finala

30.07.2021. 11:59
0
IZVOR: srpskainfo.com

Đoković je ostao bez finala! Velikim preokretom Aleksandar Zverev je savladao srpskog tenisera sa 2:1 po setovima 1:6, 6:3, 6:1 i plasirao se u finale Olimpijskih igara.

Imao je Đoković 1:0 u setovima i 3:2 u drugom setu uz brejk, ali je onda Nijemac podigao nivo igre i došao do pobjede.

Đoković je u polufinalu bio odličan posebno u prvom setu. Sjajan ritern, odlična i raznovrsna igra donijeli su srpskom teniseru prvi set nakon samo 37 minuta igre. Nijemac je inače više problema stvarao Đokoviću na njegov servis.

Novak je napadao na razne načine rivala. Skraćene lopte, odlične dijagonale su donijele dva brejka pa je srpski teniser dobio set sa 6:1.

Đoković je uspio prvi da dođe do brejka i u drugom setu kada je poveo sa 3:2. Međutim, Zverev je u tim trenucima zaigrao maksimalno svjestan da više nema šta da izgubi. Njemački teniser je uspio da u potpunosti preokrene meč, napravio je dva brejka i poveo 5:3. Zatim je bio siguran na svoj servis za izjednačenje.

Nijemac je igrao kao u transu, napravio je brejk na startu trećeg seta i pogađao gotovo sve. Đoković je propustio četiri brejk lopte i čini se da je tu rival stekao psihološku prednost. Stigao je Zverev i do drugog brejka i vođstva 3:0. Vezao je Nijemac čak sedam osvojenih gemova, a Novak je bio potpuno van ritma.