Đoković će u odbranu titule na Vimbldonu krenuti od Kvona

24.06.2022. 12:20
0
IZVOR: srpskainfo.com

Srpski teniser Novak Đoković će u odbranu titule na Vimbldonu krenuti od Korejca Kvona.

U njegovoj polovini žrijeba još se nalaze Alkaras sa kojim se može susresti u četvrtfinalu, te Rud i Hurkač.

Glavni rival je svakako Španac Rafael Nadal sa kojim ne može da se sastane do finala, a među itekako opasnim protivnicima je i prošlogodišnji finalista Mateo Beretini koji u London dolazi sa tri titule na travi.

Srpskom teniseru će ovo da bude 17. nastup na travi Ol Igland kluba, a pokušaće da se dokopa 7. titule i ukupno 21. Grand Slam titule.

Ono što je najveći problem za srpskog tenisera je činjenica da se brišu bodovi sa Vimbldona, pa će nakon njega Đoković osjetno da padne na ATP listi jer će ostati bez 2000 bodova kao prošlogodišnji pobjednik.

Bodovi su izbrisani zbog odluke Vimbldona da ne dozvoli nastup ruskim i bjeloruskim teniserima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Đoković zbog povrede odustao od mastersa u Madridu Đoković zbog povrede odustao od mastersa u Madridu
Đoković se povukao sa Mastersa u Majamiju zbog povrede Đoković se povukao sa Mastersa u Majamiju zbog povrede
Đoković večeras u dublu Đoković večeras u dublu
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    5h 35m
    12
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    23h 56m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    27m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    21h 14m
    0
  • Stijaković: Tog dana ustaše su zaklale 22 člana moje najbliže porodice
    5h 17m
    0