Đoković u finalu Torina

19.11.2022. 18:00
1
IZVOR: glassrpske.com

Najbolji sprski teniser Novak Đoković nadigrao je Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0 u vrlo ravnopravnom duelu punom obrta.

Novak će se u finalu sresti sa pobjednikom drugog polufinalnog meča u kome se od 21 čas susreću Norvežanin Kasper Rud i Rus Andrej Rubljov.

Đoković i Fric su odlično počeli meč, a u ravnopravnom duelu do prvog brejka sredinom seta prvi stiže Đoković, ali Tejlor odmah uzvraća ribrejkom za izjednačenje.

Ravnopravan duel je nastavljen, pa je prvi set razriješen u taj brejku u kome se ponovila slična situacija. Prvi do mini brejka dolazi Novak, ali Fric  odmah uzvraća, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Đoković ipak uspijeva da u finišu osvoji novi mini brejk pogodivši liniju za 7:5 i osvaja prvi set, prenosi RTS.

Drugi set je američki teniser počeo mnogo bolje nego na startu meča i odmah je osvojio brejk već na prvom Novakovom servis gemu, a potom održavao prednost do samog finiša seta kada Đoković uzvraća ribrejkom i set uvodi u novi taj brejk.

Već na prvom servisu Amerikanca Đoković osvaja mini brejk ali Fric odmah uzvraća, a onda osvaja i mini brejk prednosti.

Novak odmah uzvraća i ponovo u finišu taj brejka dolazi do prednosti sa 6:5 ali ne uspijeva da je potvrdi i propušta prvu meč loptu.

Ipak uspijeva da osvoji i drugu šansu koju pretvara u osvajanje taj brejka, set i meča za plasman u finale Završnog turnira.

Do finala u Torinu Đoković je došao kao prvoplasirani teniser iz Crvene grupe.

Prvo je savladao Stefanosa Cicipasa, zatim Andreja Rubljova, a onda u trećem kolu u maratonskom meču bio bolji od Danila Medvedeva.

Amerikanac Tejlor Fric je u Zelenoj grupi bio drugoplasirani sa skorom 2:1 u pobjedama.

Đoković je na putu ka šestoj tituli na završnom Mastars turniru čime bi se izjednačio sa Rodžerom Federerom.

U drugom polufinalu igraće Kasper Rud i Rubljov.

Završni turnir u Torinu igra se za rekordni nagradni fond od 14.750.000 dolara.