Đorđe Perić pobjednik Svjetskog trofeja harmonike u Kini

09.12.2022. 08:42
0
IZVOR: srna.rs

Dvanaestogodišnji Đorđe Perić iz Bijeljine pobjednik je Svjetskog trofeja harmonike održanog u Kini na kome je učestvovalo oko 750 kandidata u različitim uzrasnim kategorijama, rekao je Srni njegov profesor Slaviša Perić.

Takmičare je ocjenjivao žiri u kome je bilo više od 150 članova iz svih zemalja svijeta.

- Kada radite ono što volite i u to uložite mnogo truda, rada, a najviše ljubavi, tada snovi postaju stvarnost. Ovom pobjedom ostvarili smo jedan od naših ciljeva - rekao je Perić.

Slika

Ovaj mladi virtuoz učenik je Muzičke škole "Kornelije Stanković" u Bijeljini u klasi svog oca profesora Slaviše Perića.

Dobitnik je više od stotinu nagrada na takmičenjima u tridesetak zemalja, a prvo mjesto na Svjetskom trofeju harmonike u Kini osvojio je u kategoriji/IOT2/variete/jazz/world music/.