Džudisti "Olimpika" osvojili devet medalja u Ugljeviku

24.10.2021. 11:27
0
IZVOR: SRNA

Džudisti sokolačkog "Olimpika" osvojili su devet medalja na međunarodnom turniru u Ugljeviku na kome je učestovalo više od 300 takmičara iz regiona, rekao je Srni trener ovog kluba Milorad Đurović.

Đurović je naveo da su zlatne medalje u svojim kategorijama osvojili Nađa Kojić, Jana Bašević, Lazar Vojinović, Nikola Simić i Pavle Bašević.

Srebrnu medalju osvojio je Vasilije Marjanović, a bronzane Pavle Vukojičić, Matea Pajić i David Lizdek.

Đurović je naglasio da su samo tri člana kluba "Olimpik" na ovom takmičenju ostala bez medalja.

Džudo klub "Olimpik" počeo je sa radom početkom 2018. i na skoro svim takmičenjima ostvaruje dobre rezultate.

Klub broji oko 30 članova, od kojih je najveći broj mlađih takmičara.

Četrnaesti međunarodni džudo turnir okupio je juče 27 klubova sa više od 300 takmičara iz Mađarske, Srbije i BiH /Republike Srpske i FBiH/.

Organizator turnira je Džudo klub "Rudar" iz Ugljevika, povodom Dana opštine Ugljevik - Svete Petke Paraskeve.