Džudo klub "Randori" uspješan u Laktašima

23.02.2021. 13:58
0
IZVOR: Katera

Proteklog vikenda takmičari Džudo kluba „Randori“ učestvovali su na 19. međunarodnom džudo turniru "Laktaši open".

U subotu, 20. februara, nastupili su takmičari mlađih starosnih kategorija, a zlatnu medalju osvojila je Lana Erić u kategoriji -44 kg starije pionirke.

Slika

Srebrom su se okitili Jan Marković u kategoriji -46 kg mlađi pioniri i Aleksa Curović u kategoriji +60 kg mlađi pioniri, dok su bronzani bili Dragoljub Taušan (-50kg mlađi pioniri) i Andrej Mijović u kategoriji +60 kg mlađi pioniri.

Slika

U nedjelju, 21. februar nastupili su kadeti, ostvarivši zapažene rezultate.

Lazar Ždrale i Darko Topalović radili su klupsko finale u kategoriji -66 kg u kome se Ždrale okitio zlatom, dok je Topalović osvojio srebrnu medalju. U kategoriji -73 kg Petar Škrba izborio se za srebro.

Pored zlata, Lazar Ždrale je proglašen i za najboljeg kadeta turnira.

Lana Erić, iako tek starija pionirka, nastupila je za kadete i u kategoriji -44 kg osvojila bronzu, što je njena druga medalja sa ovog turnira. Ona je, ujedno, proglašena i za najbolju stariju pionirku turnira.