FIFA uvodi treći prelazni rok

03.10.2024. 21:21
0
IZVOR: glassrpske.com

FIFA se sprema da uvede još jednu revolucionarnu promjenu.

Decenijama unazad naučili smo na dva prelazna roka, ljetni i zimski, a od 2025. godine će se i to promijeniti. FIFA je, naime, odlučila da uvede treći transfer period, i to u trajanju od samo 10 dana.

On bi bio na snazi u periodu od 1. do 10. juna, sa idejom da se pruži prilika učesnicima Svjetskog prvenstva za klubove da se pojačaju pred učešće. To takmičenje održaće se na 11 stadiona u Sjedinjenim Američkim Državama od 15. juna do 13. jula.

Klubovi i igrači su se uveliko već žalili na činjenicu da igraju previše utakmica i da su uslovi postali neljudski. Održavanjem SP za klubove, igrači neće imati vremena za ljetni odmor.

Rodri i određeni veliki igrači su čak najavili štrajk, pa je ova odluka FIFA, vjerovatno, sa ciljem da to spriječi, prenosi Meridian.

Komentari 0
Povezane vijesti
BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo
Kadeti Srbije izborili plasman na Svjetsko prvenstvo Kadeti Srbije izborili plasman na Svjetsko prvenstvo
"Sokolovi" visoko lete u prvenstvu Srpske "Sokolovi" visoko lete u prvenstvu Srpske
Najčitanije
  • Veljko Vuletić - Legenda ETF-a Univerziteta u Istočnom Sarajevu
    8h 28m
    6
  • Godišnjica stradanja Milice Rakić
    8h 49m
    0
  • „Mama će da me rodi ponovo, i daće mi još lepše ime“
    7h 14m
    1
  • Veći odron na putu Foča-Miljevina
    8h 54m
    0
  • Stari Brod - svjedočanstvo Nikole Bilića
    22h 14m
    3