Foča: Policijska služba KPZ-a darovala krv

23.12.2019. 17:57
0
IZVOR: Srna

Pripadnici policije Kazneno-popravnog zavoda Foča darovali su danas krv fočanskoj Službi za transfuziju Zavoda za transfuzijsku medicinu Republike Srpske, koja je smještena u Univerzitetskoj bolnici.

U akciji, koja je održana na inicijativu redovnih davalaca Mikice Ivanovića i Borka Radovića, dragocjenu tečnost dalo je 10 pripadnika policijske službe KPZ-a.

Ivanoviću je ovo 21. put da je dao krv.

-Lijep je osjećaj pomoći ljudima. Borko i ja smo redovni davaoci, što u akcijama, što po pozivu kada nekome zatreba, a sada su nam se pridružile i naše kolege, pa se nadam da smo solidno popunili zalihe krvi pred praznike- rekao je Ivanović.

Šef Službe za transfuziju Senka Milić navela je da je za vrijeme novogodišnjih i božićnih praznika davalaštvo smanjeno, tako da je svaka akcija pred praznike, poput današnje, dobrodošla da se obezbijede zalihe krvi.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Boriša Starović: Legenda Medicinskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Boriša Starović: Legenda Medicinskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu
Fočaci odbranili Bjelavu: Odbijen zahtjev za izgradnju MHE Fočaci odbranili Bjelavu: Odbijen zahtjev za izgradnju MHE
Studentsko hodočašće iz Foče u Ostrog sve brojnije Studentsko hodočašće iz Foče u Ostrog sve brojnije
Najčitanije
  • Sarajevsko-romanijski korpus - sami protiv svih (FOTO)
    1h 22m
    10
  • Sonja i Marko nakon višedecenijeske borbe dobili potomstvo
    15h 34m
    0
  • Opasna zarazna bolest u Sarajevu!
    3h 27m
    4
  • JU SŠC „Istočna Ilidža“: Nastasja Ješić – učenik generacije
    16h 27m
    1
  • Promjene u vrtićima u Srpskoj
    22h 32m
    0